Spektakl Teatru Kanon z Krakowa
,,Jesienne opowieści”

Aby wprowadzić Dzieci w nastrój Polskiej Złotej Jesieni, dniu 27 września 2018r. gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Kanon z Krakowa, którzy zaprezentowali nam spektakl nawiązujący tematycznie do zmian zachodzących w przyrodzie pt.: „Jesienne opowieści.” Zaciekawione Dzieci przywitał tryskający dobrym humorem, przesympatyczny Niedźwiadek Maciuś, który nie zauważył nadejścia Pani Jesieni. Na szczęście Przedszkolaki doskonale poinformowane w temacie - po czym poznajemy, że zawitała do nas ta piękna pora roku, uświadomiły Maciusiowi, że z drzew spadają listki, szyszki, żołędzie i kasztany, a my musimy cieplej się ubierać. Niedźwiadek wędrując po lesie spotkał Przyjaciół: Sójkę – Modnisię, która wybrała się na zakupy aby nabyć nowe futerko i przy okazji opowiedziała mu, jakie skarby schowała w swojej eleganckiej torebce oraz Wiewiórkę Basię, która bała się, że nie zdąży posprzątać dziupli i zgromadzić w niej zapasów na zimę. Nasze dzielne Przedszkolaki w rytm muzyki i z wielką ochotą ruszyły na pomoc Wiewióreczce. Podczas gdy Dzieci pilnie pracowały, Niedźwiadek  tak się objadł, że urósł mu brzuszek. Przedszkolaki pomogły Maciusiowi i jego Przyjaciołom rozwiązać jeszcze kilka innych problemów. Podpowiedziały Łasuszkowi, w jaki sposób śpi się na poduszce i jak należy się zdrowo odżywiać a Sójkę nauczyły przepraszać, gdyż oskarżyła niewinnego Niedźwiadka o kradzież. Podczas spektaklu nie zabrakło także okazji do wspólnego śpiewania. Dzieci były zachwycone faktem, że jako widzowie mogły aktywnie uczestniczyć w przygodach zwierzątek. Humorystyczna fabuła spektaklu sprawiła, że chichotom i oklaskom nie było końca.
Dziękujemy serdecznie Aktorom za kontakt z żywym słowem, który wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny Dzieci. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania teatralne.