Akcja Sprzątanie Świata

W dniach od 19 do 25 września 2018r. nasze przedszkole po raz kolejny aktywnie uczestniczyło w akcji ,,Sprzątanie Świata," obejmującej porządkowanie najbliższej okolicy - w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World.” Celem działań podejmowanych w ramach akcji jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie aktywności, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W Polsce „Sprzątanie Świata” zainicjowała w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz. Odtąd akcja organizowana jest nieprzerwanie każdego roku w tym samym czasie, tzn. w trzecim tygodniu września. To jedna z największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 razy więcej, 2 razy czyściej.”  Przedszkolaki wyruszyły posprzątać najbliższe otoczenie: plac zabaw, ulice osiedla oraz ulubione miejsce spacerów – pobliski las. Dzieci otrzymały rękawice i kolorowe worki, które zostały później złożone w odpowiednich miejscach. Wszyscy sumiennie wywiązali się z obowiązków i dokładnie posprzątali wyznaczony teren. Akcję zakończono w poczuciu dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku. Zachęcamy Rodziców i Opiekunów do codziennych proekologicznych sposobów postępowania: używania własnych toreb na zakupy, segregowania odpadów oraz oszczędzania energii i wody. Podjęte działania są dla Dzieci atrakcyjną formą edukacji ekologicznej i z pewnością wpłyną pozytywnie na uwrażliwienie Ich w temacie ochrony zasobów Naszej Planety.