Spotkanie z Funkcjonariuszami
z Wydziału Ruchu Drogowego

W dniu 8 października 2018r. – realizując zadania Programu Wychowawczego i Programu Profilaktycznego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, dotyczących bezpiecznego udziału Najmłodszych w ruchu drogowym. Zaproszeni Goście - Pan Sierżant Bartłomiej Noga i Aspirant - Pan Mariusz Bednarski, ku zdziwieniu i radości naszych Przedszkolaków ustawili na placu przedszkolnym „Miasteczko Ruchu Drogowego”. Z pełnym profesjonalizmem, stosując metodę demonstracji, wyjaśnili w jaki sposób należy poruszać się po ulicy i przejściu dla pieszych, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Wszystkie Dzieci wspólnie z Panem Policjantem przećwiczyły bezpieczne przejście przez skrzyżowanie oraz przypomniały, przy jakim świetle można przejść na drugą stronę ulicy. Najwięcej frajdy naszym Milusińskim sprawiła jazda na rowerze pod bacznym okiem Funkcjonariuszy Policji i Nauczycieli. Dzieci ochoczo weszły w rolę kierujących samochodem. Rozpoznawały znaki drogowe, zatrzymywały się przed przejściem dla pieszych oraz przy sygnalizacji świetlnej. Nasi Goście przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz jak istotne dla bezpieczeństwa Dzieci jest korzystanie z fotelika podczas jazdy samochodem. Warsztaty edukacyjne w ,,Miasteczku Ruchu Drogowego” były wspaniałym podsumowaniem cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa, kształtowania właściwych reakcji w sytuacji zagrożenia oraz prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej. Aktywny udział naszych Wychowanków zajęciach profilaktycznych, to szansa na utrwalenie i stosowanie w codziennym życiu zasad, wiadomości i umiejętności, mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ludzi. Coroczne spotkania z Funkcjonariuszami Policji są bardzo wyczekiwane przez Dzieci. Serdecznie za nie dziękujemy! Od dzisiaj każdy Przedszkolak wie, że Policjant jest Przyjacielem, który zawsze chętnie pomoże.