,,Barwy Jesieni”
Święto Dyni w Przedszkolu

W dniu 2 października 2018 roku Dzieci z naszego przedszkola radośnie powitały wspaniałą i kolorową  Jesień. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Biedronek’’ przygotowały program artystyczny ,,Barwy Jesieni,’’ który bardzo podobał się wszystkim Przedszkolakom. Biedroneczki, pięknie prezentujące się w barwnych i pomysłowych kostiumach, zaprezentowały inscenizację o tematyce jesiennej. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki zawitała do Nas Pani Jesień, w otoczeniu swoich pomocnic i wróżek, która przyniosła Dzieciom prezenty: jabłuszka, gruszki i jarzębinę. Na scenie pojawił się też psotny wiatr, leśne duszki, zajączki, rude wiewióreczki i inne zwierzątka, gromadzące pracowicie zapasy na zimę. Niezwykłą atmosferę podkreśliła dekoracja z barwnych liści, kasztanów, żołędzi, jarzębiny i dyni. Nadejście Jesieni uczciliśmy w przedszkolu Świętem Dyni. Nauczyciele przeprowadzili z Dziećmi ,,jesienne zajęcia dydaktyczne,’’ dotyczące walorów odżywczych dyni, jej odmian, pochodzenia, zastosowania w kuchni jak również sposobów jej wykorzystania w celach dekoracyjnych. Nasi Milusińscy degustowali surówki, pestki, soki lub dżemy z dyni, przy stołach pięknie ozdobionych kolorami jesieni. Nie zabrakło także okazji do twórczej działalności artystycznej. Przedszkolaki wykonywały ciekawe i oryginalne prace plastyczne. Dzieci z grupy Motylków wyczarowały pomysłowe ,,jesienne ludki.’’ Pszczółki wykonały piękne lampiony. Starszaki z grupy Muchomorków i Krasnali wykorzystały naturalne dary przyrody - kwiaty, liście i rajskie jabłuszka do ozdobienia dyni, które stały się wspaniałą dekoracją sali przedszkolnej i szatni dla Dzieci. Natomiast Biedroneczki  wysmażyły z kucharskim zacięciem przepyszny dżem z dyni i jabłek, który degustowały wszystkie Przedszkolaki i Kadra Przedszkola. To był niezapomniany, Jesienny Dzień w Królestwie Dyni.

Barwy jesieni

Dyniowe zabawy