Dzień Przedszkolaka

Dzień 20 września to bardzo ważna data w Kalendarzu każdego Przedszkolaka. Otóż Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, aby podkreślić i popularyzować wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju Dzieci, ustanowił Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Świętem. W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywał się w naszym przedszkolu pod hasłem: Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają. Celem Imprezy było: promowanie szeroko rozumianej idei integracji społecznej, kształtowanie umiejętności nawiązywania przez Dzieci serdecznego kontaktu z Rówieśnikami podczas wspólnej zabawy, utrwalenie zasad dobrego wychowania i poszanowania potrzeb drugiego człowieka oraz budowanie atmosfery radości, zaufania, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Dzieci w doskonałych humorach, posilone pożywnym śniadankiem spotkały się w sali wielofunkcyjnej. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu Dzieciom celu spotkania, Pani Aneta Kasprzyk zaprosiła naszych Milusińskich do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Rozwiązując zagadki i układając z ilustracji mapę Kodeksu Przyjaźni, przypomnieliśmy sobie o prawach i obowiązkach Przedszkolaka. Uświetniliśmy ten wyjątkowy dzień wspólnym wykonaniem hymnu „Dzień Przedszkolaka.” Dzieci uczestniczyły także w zabawach dydaktycznych, muzyczno-ruchowych, tanecznych i naśladowczych. Korzystając z pięknej pogody, kontynuowaliśmy obchody Dnia Przedszkolaka w naszym pięknym ogrodzie i na placu zabaw, gdzie w duchu zdrowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play, Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych. Pokonywały tor przeszkód przygotowany przez Nauczycieli, rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Atrakcją dla Dzieci był także piknik na trawie i wspólne pałaszowanie zdrowego jogurtu. Radość, śmiech i zadowolenie malujące się na twarzach Przedszkolaków oraz głośny doping uczestników, świadczył o wspaniałej zabawie i był powodem do dumy i satysfakcji z osiągnięć Dzieci dla Pracowników Przedszkola. Po sportowych zmaganiach i smacznym obiedzie nie zabrakło okazji do twórczej działalności plastycznej, której efektem były wspólnie wykonane emblematy grup, będące symbolem poczucia przynależności Dzieci do naszych małych społeczności. Święto Przedszkolaka dostarczyło naszym Pociechom wiele miłych wrażeń, dlatego mamy nadzieję, że ten wyjątkowy Dzień na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych. Życzymy Wszystkim Przedszkolakom, by w przedszkolu, spełniały się Dziecięce marzenia.

Kolorowe tory z przeszkodami

Wesołe tańce i zabawy