Zajęcia adaptacyjne
,,Tydzień uśmiechu w przedszkolu”

W dniach od 25 do 27 czerwca 2018 r. gościliśmy w przedszkolu nowo przyjęte Dzieci, które będą uczęszczać do naszej placówki już od września. Każdy z przyszłych Przedszkolaków mógł wraz z Rodzicem lub Opiekunem uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych, które odbywały się pod hasłem ,,Tydzień uśmiechu w przedszkolu.” Nasze Przedszkolaki z grup: Motylków, Stokrotek, Biedronek oraz Pszczółek przyjęły ciepło i bardzo serdecznie nowe Koleżanki i Kolegów. Wspólne zabawy ruchowe z muzyką, wykonanie kolorowych prac plastycznych, a także swobodne zabawy w kącikach tematycznych, podczas których Dzieci poznały wyposażenie sal dydaktycznych i piękne zabawki sprawiły, że nasze obecne i przyszłe Przedszkolaki poczuły się jak w domu. Wiele radości dostarczyła Dzieciom zabawa na kolorowym i bezpiecznym placu zabaw, gdzie mogły wykorzystać swoją energię.  Na naszych Gości czekał też mały poczęstunek z pysznościami. Zajęcia oparte były na wspólnych zabawach, których celem była integracja Dzieci oraz zapoznanie Ich z nowym otoczeniem. W ostatnim dniu zajęć adaptacyjnych na naszych Gości czekała prawdziwa niespodzianka. Dzieci wraz z Rodzicami miały okazję poznać sympatyczne zwierzaki - dwa piękne kucyki. Niewątpliwą atrakcją dla Dzieci była możliwość odbycia bezpiecznej przejażdżki na tych przyjaznych konikach, oczywiście pod opieką Instruktorów. Zabawy na świeżym powietrzu zakończył letni deszczyk, więc wszyscy schowali się do przedszkola, gdzie odbyły się zawody sportowe z udziałem Gości i Dzieci z grupy Muchomorków. Konkurencje przygotowane przez nasze miłe Panie prawiły Dzieciom dużo radości. Nowe Przedszkolaki oczarowane były basenem z kolorowymi piłeczkami co sprawiło, że dobra zabawa mogła trwać bez końca. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się wypoczęci i z uśmiechem rozpoczniemy przedszkolną przygodę. Wszystkim obecnym na zajęciach Dzieciom i Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia! Życzymy Wam radosnych i bezpiecznych wakacji.

Arteterapia

Zabawy z chustą animacyjną