„Tańczące Brzdące”

W dniu 09 maja 2018r. dzieci z grupy „Motylków” i „Stokrotek” reprezentowały nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Turnieju Tańca „Tańczące Brzdące”, zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 40 w Kielcach. Motywem przewodnim konkursu była popularyzacja tańców polskich wśród przedszkolaków, przybliżenie wiedzy o Ojczyźnie oraz integracja środowisk przedszkolnych. W konkursie wzięły udział Dzieci z kilku kieleckich Przedszkoli. Nasi Wychowankowie zaprezentowali regionalny taniec ludowy, zaliczany do polskich tańców narodowych „Krakowiaczek”. Jak w każdym tańcu ludowym oprócz oryginalnej choreografii nie mogło zabraknąć barwnych kreacji tancerzy. Stroje krakowskie w jakie ubrane były nasze Przedszkolaki przyciągnęły wzrok publiczności i wzbudziły zachwyt zacnego Jury, w składzie: Pani Aneta Wrzosek-Lesińska - tancerka, instruktor tańca w Studio Tańca Verso i trener dziecięcej kadry na Mistrzostwa Polski; Pan Paweł Pióro – tancerz Break Dance, Hip Hop, instruktor tańca dla dzieci i młodzieży, właściciel mobilnej szkoły tańca; Pani Małgorzata Gałka – Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 43 w Kielcach. Poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu był bardzo wysoki. Jury doceniło układ choreograficzny oraz barwne stroje naszych Przedszkolaków i przyznało nam III miejsce w konkursie. Dzieci z dumą odebrały zasłużoną nagrodę: statuetkę, medale, dyplomy i upominki. Dziękujemy serdecznie organizatorom konkursu oraz Dyrekcji Przedszkola Samorządowego Nr 40 za zaproszenie. Nasi Milusińscy zaprezentowali zwycięski taniec Koleżankom i Kolegom z grup przedszkolnych, który został nagrodzony gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że zdobyte przez dzieci doświadczenia sceniczne na długo pozostaną w ich pamięci i zaowocują w przyszłości niejednym tanecznym sukcesem. Przedstawiamy Państwu zdjęcia z tego pełnego wrażeń i wzruszeń dnia (przepraszamy za ich jakość). Za rok musimy zabrać z nami naszego fotografa Pana Krzysztofa.