Spektakl Teatru ,,Skrzat”
pt.: ,,Nowe przygody Koziołka Matołka”

W dniu 18 maja 2018 r. gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentowali Dzieciom spektakl pt.: ,,Nowe przygody Koziołka Matołka”. Tytułowy bohater to barwna postać z komiksu Kornela Makuszyńskiego, który wyruszył w podróż do Pacanowa, aby zdobyć upragnione podkowy. Po drodze odwiedzał różne kraje, spotkał złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla i reżysera z Hollywood. W trakcie tej egzotycznej podróży przeżywał wiele emocjonujących przygód: groźnych, śmiesznych, ale zawsze pouczających. Niestety Koziołek nie dotarł do upragnionego celu. Na szczęście do Polski pomógł mu wrócić  bocian, który właśnie wracał z ciepłych krajów. Matołek   solennie obiecał Dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Aktorzy zachęcili młodych widzów do lektury utworu Kornela Makuszyńskiego, aby mogli poznać  kolejne fascynujące przygody Koziołka. Było to bardzo żywiołowe, rozśpiewane i pełne uroku przedstawienie, z wartką akcją i wesołymi piosenkami. Dzieci stały się aktywnymi uczestnikami przygód niesfornego bohatera, dzielnie go wspierając w pokonywaniu trudności, które napotykał w swojej wędrówce. Dziękujemy Aktorom i zapraszamy ponownie.