Spektakl Zespołu KOP
pt.: ,,Świstaka Tropy na Zachodzie Europy”

W dniu 15 maja 2018 r.  gościliśmy w przedszkolu animatorów Zespołu Muzycznego KOP, którzy zaprezentowali Dzieciom spektakl pt.: ,,Świstaka tropy na zachodzie Europy”. Przedstawienie przybliżyło Dzieciom pojęcia: Europa i Unia Europejska. Główny bohater Świstak, podróżując po Europie różnymi środkami lokomocji, zwiedza zachodnie kraje. Dzięki Pani o imieniu Unia poznaje ich stolice, barwy flag, zwyczaje tam panujące, występujący klimat, najbardziej charakterystyczne i słynne na całym świecie budowle. Kolejno odwiedzają stolice: Londyn, Paryż, Madryt. W trakcie pobytu w Londynie niezbędny okazał się oczywiście parasol. Angielska pogoda nie przeszkodziła jednak w poznaniu najsłynniejszego w Europie zegara, którym jest Big Ben. Z kolei w Paryżu Świstak "zdobył" wieżę Eiffla, pokonując 704 schody. Natomiast Madryt okazał się gorącym miastem, nie tylko ze względu na panujący tam klimat, ale także na sport narodowy, czyli corridę. Bardzo spodobał się młodym widzom byczek Fernando, który zamiast walczyć, wolał wąchać kwiatki. Spektakl utrwalił wiedzę Starszaków, które doskonale nazywały stolice państw oraz charakterystyczne dla nich budowle. Natomiast młodsze Przedszkolaki miały okazję w interesujący sposób poznać europejskie metropolie. Udział w spektaklu oprócz dawki wiedzy o Unii Europejskiej uświadomił Dzieciom, że w każdym kraju są piękne miejsca i można w nich czuć się szczęśliwym, lecz każdy z nas najlepiej czuje się u siebie! Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!