Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu

Niezwykle smakowitym dniem w naszym przedszkolu okazał się 10 maja 2017 roku. Otóż wszystkie Dzieci podczas kuchennych zmagań ,,łamały przepisy” pomarańczowych potraw. Wszystko zostało przygotowane z wielką starannością. Jak wskazuje nazwa tego dnia, kolor pomarańczowy towarzyszył nam na ubraniach, dekoracjach, w czasie posiłków oraz podczas zajęć dydaktycznych. Dzieci z grupy Biedronek w pomarańczowych nakryciach głowy  świetnie bawiły się na urodzinach Marchewki, nucąc wesołą piosenkę o tym tytule. W czasie "wizyty" u pomarańczowej solenizantki, królowało oczywiście pomarańczowe menu: pokrojone pomarańcze i marcheweczki, z których Maluszki przygotowały pyszny sok. Na urodziny przybył też milutki Króliczek. Dzieci szybko odgadły jaki jest jego przysmak i podzieliły się z nim smakołykami. Na koniec przygotowały marchewkowe portrety. W sasiedniej sali pracowite Pszczólki rozpoczęły dzień od wykonania przestrzennych marchewek, które nagle wyrosły w naszej szatni. Było dużo śmiechu i wspólnych zabaw, po których Dzieci bardzo zgłodniały. Na szczęście Panie znalazły na to radę. Przygotowane wspólnymi siłami szaszłyki z cytrusów i surówka z marchewki, zaspokoiły głód nawet największych Łasuszków. Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek połączyły siły i zaczęły dzień od dokładnego przyjrzenia się wszystkim  pomarańczowym produktom zgromadzonym w sali. Szybko poradziły sobie z zagadkami ukrytymi w rozsypankach sylabowych; poznawały zmysłami pomarańczowe owoce i warzywa. Najodważniejsi śmiałkowie próbowali z zamkniętymi oczami rozpoznać smak soczystych pomarańczy, słodkich mandarynek i chrupiącej marchewki. Po tylu doświadczeniach smakowych, wyszukiwanie produktów i przygotowanie wspólnego kolażu było pestką. Jednak każdy z niecierpliwością czekał na główny punkt programu - czyli samodzelnie przygotowany sok owocowo-warzywny, który zniknął z kubeczków w oka mgnieniu, pozostawiając na buziach Dzieci ,,pomarańczowe wąsy.” Nasze Starszaki w tym czasie wyczarowały piękne pomarańcze z użyciem farb. Po ciekawych zajęciach dotyczących zdrowego żywienia i skomponowaniu ,,pomarańczowego menu” - Muchomorki przygotowały pyszną sałatkę. Dzieci wybrały słodką brzoskwinię, mandarynki i pomarańcze, a po skosztowaniu doprawiły całość kawałkami ananasa. Odpoczywając po zajęciach, pracowite Starszaki degustowały sok z marchewki. Pani Dyrektor, Panie Kucharki, Panie Nauczycielki i wszyscy Pracownicy Przedszkola ze zdziwieniem obserwowali, jak nasze Przedszkolaki spałaszowały kilogramy warzyw i owoców. Może to była pomarańczowa magia? Sprawdzimy to w przyszłym roku.

Pomarańczowe smakołyki

Twórcza aktywność dzieci