Wycieczka do
Manufaktury Słodyczy i Apteki Wyobraźni
w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.

W dniu 11 maja 2018 r. Dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Manufaktury Słodyczy ,,Magia Karmelu” i ,,Apteki Wyobraźni” w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Podczas warsztatów edukacyjnych w Aptece Wyobraźni pt.: ,,Zróbmy wystawę”, Dzieci zapoznały się z charakterem pracy muzealnika. Poprzez zabawę przybliżono Przedszkolakom dość trudne hasła takie, jak: muzeum, eksponat, wystawa, kurator wystawy. Dzieci przez chwilę mogły stać się wielkimi kuratorami wystawy i stworzyć swoją wystawę składającą się z np.: z zabawek, mebli czy aut. Dowiedziały się, dlaczego nie wolno dotykać eksponatów, które znajdują się na wystawie i dlaczego warto odwiedzać ciekawe miejsce, jakim jest muzeum. „Magia Karmelu” to wspaniały pomysł na dobrą zabawę i radosne spędzenie czasu. Dzieci zapoznały się z niezmienionym od wieków ręcznym sposobem tworzenia wyrobów z karmelu. Zobaczyły jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstają bajecznie kolorowe słodkości od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie mu kształtu, barwy i smaku, aż do pakowania gotowego lizaka. Każdy mógł choć na chwilę stać się „Małym kucharzem” i wykonać własnoręcznie lizak. Nie zabrakło także możliwości poczęstowania się ciepłym jeszcze karmelkiem! Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń, z dyplomem Małego Karmelarza oraz samodzielnie zaprojektowanym i własnoręcznie wykonanym barwnym i aromatycznym lizakiem. Warsztaty w Magii Karmelu i Aptece Wyobraźni były wspaniałym połączeniem nauki i zabawy z twórczą aktywnością Dzieci.

Apteka wyobraźni

Manufaktura słodyczy