Wycieczka do
Energetycznego Centrum Nauki

W dniu 8 maja 2018 r., Dzieci z grup Motylków, Stokrotek i Muchomorków, wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Podczas pobytu w tym fascynującym miejscu, Przedszkolaki mogły bawić się nauką. Ich ciekawość była ogromna. Zwiedzając ekspozycję „opowiadającą o energii”, miały możliwość samodzielnego eksperymentowania na 28 interaktywnych stanowiskach. Z ogromnym zapałem uruchomiły siłą własnych mięśni m.in. potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót (urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego); próbowały pokonać grawitację przepompowując wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni, budując zapory z kolorowych klocków oraz generowały silny wiatr. Wszystkie te urządzenia umieszczone w trzech strefach: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek”, tworząc spójną całość, pozwoliły Dzieciom przeżyć niesamowitą przygodę. Ciekawym elementem zwiedzania była również projekcja filmu na temat energii ukrytej w przyrodzie. Przedszkolaki wzięły także udział w warsztatach, poruszających tematykę związaną z wiatrem i wiatrakami. Dowiedziały się dlaczego Baba-Jaga mieszka w chatce na kurzej nóżce oraz skonstruowały własny wiatrak. Wycieczka dostarczyła Dzieciom moc niezapomnianych wrażeń i była wspaniałą okazją do fascynujących eksperymentów naukowych, połączonych z dobrą zabawą.

Motylki i Stokrotki

Muchomorki