Przygoda z Kinem Helios

W piątek 13 kwietnia, Przedszkolaki odbyły ciekawą przygodę z kinem Helios. Dzieci za pośrednictwem dużego ekranu i specyficznej atmosfery kina, wybrały się w podróż z bohaterami filmów. Starszaki po raz drugi spotkały się z Kacprem i Emmą, w kontynuacji bestsellerowej  w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt pt.: ,,Kacper i Emma jadą w góry”, ukazującej losy dwójki przedszkolaków. Tym razem dzieci oraz ich pluszowi ulubieńcy – Leo i Panna Królik, wybrali się na wycieczkę w góry, podczas której dowiedzieli się czym jest przyjaźń i co to znaczy móc liczyć na przyjaciela. Historia ta, w przystępny sposób ukazała również, jak należy się przygotować do wyprawy w góry oraz jak trzeba się w górach zachowywać. Młodsze grupy, które miały poznać losy małej ryjówki Florki, w bajce pt. „Pamiętniki Florki,” z przyczyn technicznych leżących po stronie kina, zostały zaproszone na nie mniej ciekawy seans pt. „Basia”. Tytułowa bohaterka zabrała widzów do radosnego świata, w którym codziennie uczy się czegoś nowego. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak napotyka trudności, z którymi musi sobie poradzić. Łącząc przygodę i zabawę z realizacją celów dydaktyczno - wychowawczych, Dzieci odbyły ciekawą i pouczającą podróż do świata swoich filmowych i bajkowych rówieśników, którzy przeżywają podobne problemy, ale i radości. Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach, podczas których animator uwypuklił wybrane zagadnienia z filmów oraz przeprowadził zabawne konkursy z nagrodami. Niewątpliwie podczas tej wycieczki, dziecięca wyobraźnia pracowała bardzo intensywnie, a nasi Milusińscy już nie mogą doczekać się kolejnej przygody z kinem.