Światowy Dzień Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia powstała w 1948 roku. W celu upamiętnienia tego wydarzenia w dniu siódmego kwietnia organizowany jest cyklicznie Światowy Dzień Zdrowia, któremu towarzyszy nieodmiennie temat przewodni. W 2018 roku są to działania pod hasłem: ,,Zdrowie dla wszystkich - powszechna opieka zdrowotna wszędzie i dla każdego”. Zgodnie z tradycją naszego przedszkola w ramach obchodów ŚDZ odwiedził nas lekarz - endokrynolog Pani  Estera Mikina, mama Karolka z grupy Pszczółek. Wykorzystując ciekawe akcesoria lekarskie nasz miły Gość przeprowadził zajęcia mające na celu kształtowanie u naszych Milusińskich właściwych nawyków prozdrowotnych, poznawanie znaczenia i wzbudzanie szacunku dla pracy lekarza. Pani Doktor zademonstrowała ciśnieniomierz, probówki do pobierania krwi, kroplówki, strzykawki, które większość Dzieci bezbłędnie nazywała i znała już z własnego doświadczenia. Dzieci bez wahania rozpoznały zdjęcia USG brzuszka mamy, spodziewającej się przyjścia na świat dzidziusia. Przedszkolaki mogły przymierzyć strój lekarza chirurga, niezbędny do przeprowadzania operacji. Odpowiadając na pytania Pani Doktor udowodniły, że doskonale wiedzą, co wpływa na nasze zdrowie oraz jak ważne jest dbanie o nie od najmłodszych lat. Zgodnie stwierdziły, że kluczem do utrzymania zdrowia są: odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne oraz badania profilaktyczne. Wykorzystane przez naszego Gościa techniki multimedialne znacznie uatrakcyjniły spotkanie. Na koniec zajęć każdy Przedszkolak otrzymał drobny upominek - naklejkę wzorowego pacjenta. Dziękujemy Pani doktor za interesujące spotkanie, które na pewno wzbudziło wśród uczestników przekonanie, że lekarz jest przyjacielem i wizyty w jego gabinecie nie należy się obawiać.