„Kapryśna pogoda marcowa”
Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Jeszcze podczas trwania Tygodnia Kultury Języka, czyli 16 marca 2018r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Pielęgniarką, aby przypomnieć, że obok dbania o kulturę języka, niezwykle ważne jest także dbanie o zdrowie. Ponieważ marzec charakteryzuje się szczególnie kapryśną pogodą, utrwalano wiadomości i umiejętności dotyczące: doboru ubioru adekwatnego do pogody, zdrowego odżywiania oraz ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję zaobserwować wiele przedmiotów służących na co dzień w pracy pielęgniarskiej. Prowadząca spotkanie Pani Gabrysia, w bardzo przystępny sposób zaprezentowała Przedszkolakom, w jakim celu oraz jak mierzy się ciśnienie, sposób bandażowania, dezynfekowania ran, a także stetoskop i strzykawki. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania w mini quizie podsumowującym warsztaty, za co czekały na nich atrakcyjne nagrody tematyczne, m.in.: szczoteczki, pasty do zębów, plasterki, naklejki oraz ciepły uśmiech Pani Gabrysi. Oprócz promocji zdrowia, spotkanie miało również na celu przełamanie dziecięcych obaw przed personelem medycznym. Ponieważ temat dbania o zdrowie jest dla nas szczególnie ważny, mamy nadzieję na cykliczność zajęć prowadzonych przez nasz wykwalifikowany Personel Pielęgniarski.