Powitanie Wiosny
Zielony Dzień w Przedszkolu

W dniu 21 marca 2018r. Nasze Przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały nieśmiało nadchodzącą Wiosnę. W radosnym przedstawieniu pomysłowe ,,Muchomorki” zaprezentowały swoim młodszym Koleżankom i Kolegom zmagania dzielnych Przedszkolaków, które aby obudzić Wiosnę postanowiły odszukać i utulić do snu zmęczoną swoimi ,,mroźnymi” obowiązkami Zimę. Humorystyczny program artystyczny przypomniał Dzieciom jak ważne jest dla naszej Planety przestrzeganie zasad poszanowania przyrody i zachowanie badawczej postawy wobec otaczającego świata. Na szczęście niebezpieczeństwo przedłużenia się zimowej aury zostało zażegnane. Dzielne Starszaki przygotowały miękką poduszkę dla Pani Zimy i grzecznie ją żegnając, zaprosiły na „spotkanie” dopiero w grudniu. W tanecznym korowodzie, ze śpiewem na ustach i kolorowymi ,,maikami” w dłoniach, Dzieci odprowadziły Pannę Marzannę, symbol odchodzącej zimy. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekały na naszych Milusińskich. W grupach odbyły się ,,zielone zajęcia dydaktyczne,” podczas których każdy Przedszkolak mógł poczuć się jak detektyw poszukujący śladów wiosny. Dzieci wykonały także pomysłowe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na piękno natury. Nasze Przedszkolaki nie zapomniały tego dnia o zielonych ubrankach, symbolizujących budzącą się do życia przyrodę. W radosnej atmosferze przygotowały różne smakołyki: wiosenne sałatki, zielone kanapeczki czy zdrowe deserki. Mamy nadzieję, że od dziś Wiosna zawita do nas na dobre!

Powitanie Wiosny

Zielony Dzień w Przedszkolu