Cykl zajęć profilaktycznych
,,Zdrowy Przedszkolak.”

Hej Dzieciaki, Przedszkolaki!
Jak o zdrowie trzeba dbać?
Wy już wiecie, bo to przecież,
każdy z nas powinien znać.
By się cieszyć dobrym zdrowiem,
przestrzegajmy zasad tych:
trzeba zdrowo się odżywiać, jeść owoce i warzywa,
dbać o czystość, bo higiena, nie jest tutaj bez znaczenia,
a według hasła „ruch to zdrowie” należy gimnastykować się co dzień.

W dniach od 12 do 16 lutego 2018r. realizowaliśmy Cykl zajęć profilaktycznych, których celem było kształtowanie od najmłodszych lat postaw dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo. Nasze przedszkole od lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh,”za co otrzymaliśmy certyfikat „Pastusiowego Przedszkola.” Akcję w bieżącym roku zainaugurowało spotkanie ze stomatologiem - Panią Martą Parzyszek oraz asystentem stomatologa - Panią Beatą Maciejec. Nasi Goście przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia profilaktyczne, podczas których omówili zasady zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej. Panie przygotowały dla Dzieci ciekawe informacje, rekwizyty, a także narzędzia, którymi posługują się w codziennej pracy. Na koniec Przedszkolaki otrzymały tematyczne karty pracy, sprawdzające i utrwalające zdobyte wiadomości. Dzieci, w podzięce wręczyły Gościom własnoręcznie przygotowane symboliczne upominki. Jeszcze raz dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie. W ramach VII Edycji Programu „Akademii Aquafresh,” realizowaliśmy jego założenia podczas tygodniowych zajęć dydaktycznych, prowadzonych według scenariuszy Akademii, zaś Dzieci kontynuowały codzienne mycie ząbków. Podsumowaniem tygodnia był „Dzień zdrowej przekąski,” podczas którego utrwalono wiadomości dotyczące dbania o zdrowie oraz omówiono aktualną „piramidę zdrowia.” Ukoronowaniem Akcji było wykonanie ozdób, którymi Dzieci udekorowały stoły, nakryte do degustacji samodzielnie wykonanych zdrowych przekąsek: sałatek . owocowych szaszłyków, jeżyków z gruszek i winogron oraz ,,jabłuszkowych potworków.” Mamy nadzieję, że podczas Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak”  Dzieci przekonały się, że dbanie o zdrowie może być ciekawe, przyjemne i... smaczne. Wszystkim Przedszkolakom życzymy zdrowia i „śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dzień zdrowej przekąski

Zajęcia z Akademii Aquafresh