WALENTYNKI

W dniu 14 lutego 2018r. odbyły się w naszym Przedszkolu wspólne zajęcia i zabawy z okazji Walentynek. Święty Walenty był to kapłan rzymski, żyjący na przełomie II i III w. n. e. Pomimo wyraźnego zakazu władcy, udzielał on ślubów zakochanym, za co został stracony. Z tego powodu uważa się go za patrona zakochanych, a w dniu 14 lutego obchodzimy Walentynki, które świętowano już  w średniowieczu. Początkowo znane było tylko w zachodniej i południowej Europie, lecz stopniowo opanowało cały kontynent. Do Polski tradycja ta przywędrowała dopiero w latach 90. XX wieku. Zwolennicy twierdzą, że jest to niezwykłe święto i powinno się je praktykować na całym świecie. Nieśmiali mogą tego dnia wyznać swoje uczucia osobie, w której są zakochani, a ci, którzy już znaleźli swoją drugą połowę, mają okazję, aby w szczególny sposób spędzić ten dzień z ukochaną osobą. Wszyscy natomiast mogą okazywać sobie wzajemnie sympatię, życzliwość, zrozumienie i tolerancję. W naszym Przedszkolu Dzieci z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek” zaprosiły Koleżanki i Kolegów do udziału w zabawach integracyjnych pod hasłem: ,,W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego.” Występ rozpoczął się żartobliwym montażem słowno - muzycznym, następnie odbyły się konkursy, zabawy ruchowe, gry zręcznościowe. Dzieci z każdej grupy namalowały także serca złożone z małych serduszek. Prace można podziwiać w szatni na tablicach poszczególnych grup. Na zakończenie wszyscy otrzymali pyszne czekoladowe serduszka. Podczas zajęć w salach Przedszkolaki wykonały oryginalne i pomysłowe prace plastyczne z akcentem walentynkowym, którymi obdarowały  Najbliższych wraz z dużym słodkim buziakiem. To był dzień pełen miłych ,,serduszkowych” wrażeń. Mamy nadzieję, że życzliwa atmosfera Walentynek będzie nam towarzyszyła każdego dnia.