Spektakl Teatru "Kubuś" w Przedszkolu
"O Rybaku i Złotej Rybce"

W dniu 10 stycznia 2018r miało miejsce w naszym przedszkolu szczególne wydarzenie. Od samego rana w sali wielofunkcyjnej panował wielki ruch. Ustawiano tajemnicze przedmioty, rozwieszono sieci, rozłożono profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Okazało się, że to Aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach przyjechali do Przedszkolaków z przedstawieniem pt.: ,,O Rybaku i Złotej Rybce." Ta powszechnie znana historia, oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina została ukazana w pełnej humoru adaptacji scenicznej, napisanej na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską. Jednak morał pozostał ten sam - czyli stara prawda, że chciwość i pazerność nie popłaca, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić. O tym też przekonała się żona Rybaka, zwana Babą, mieszkająca z mężem w ubogiej chacie. Wiedli spokojne życie. Rybak  cieszył się z tego, co miał, choć było tego niewiele. Natomiast Baba wciąż była niezadowolona i ciągle chciała więcej. Spotkała ją za to zasłużona kara. Żądając zbyt wiele - straciła wszystko. Na koniec opowieści okazało się, że Baba ma na imię Małgorzata i potrafi kochać oraz doceniać swojego męża Rybaka. Tak więc wszystko skończyło się dobrze. Był to wyjątkowy spektakl i niezwykłe przeżycie dla wszystkich widzów. Unikalna scenografia, piękne lalki, muzyka, szum morza... Dzieci z zapartym tchem obserwowały losy bohaterów. Razem z Rybakiem przeżyły burzę, a nawet na sobie odczuły spadające kropelki deszczu. Bardzo dziękujemy Aktorom Teatru Kubuś za cudowne i niezapomniane wrażenia artystyczne oraz stworzenie w naszym przedszkolu magicznej, teatralnej atmosfery. Zapraszamy ponownie i życzymy Aktorom sukcesów w pracy i wspaniałej widowni.