Powitanie Zimy
Biały Dzień w Przedszkolu

W dniu 8 stycznia 2018r.- na przekór aurze, chcąc sprowokować zimę do rozsypania wokół białego puchu, Przedszkolaki wzięły  udział w Akcji ,,Biały Dzień w Przedszkolu,” której głównym celem była integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u Nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Tego dnia dominowały wśród Dzieci białe stroje. Po śniadaniu Maluchy z grupy Biedronek  powitały Zimę prezentując uroczy program artystyczny pt. "My się zimy nie boimy". Na scenie pojawiły się Śnieżynki, Bałwanek i oczywiście Pani Zima. Podczas występu przypomnieliśmy sobie jak dbać zimą o zdrowie, jak należy się ubierać, jakich zasad przestrzegać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Po prezentacji, gdy umilkły gromkie brawa, Pani Iwona Jaworska wraz z gromadką Motylków zaprosiła wszystkich do wspólnych tańców. Śnieżne stroje, zimowe akcenty, dźwięczna muzyka porwały wszystkich do wesołej zabawy. W radosnych nastrojach odbyła się zimowa rozgrzewka zakończona bitwą na "śnieżne" kule z bibuły. Następnie wróciliśmy do swoich sal, aby wyczarować zimowe prace, których głównym bohaterem okazał się Bałwanek - wykonany z różnych materiałów. Prace Dzieci można podziwiać w szatni na tablicach poszczególnych grup. To jednak nie był jeszcze koniec atrakcji. Tego dnia odwiedzili nas w przedszkolu aktorzy teatru KOP, którzy zaprezentowali spektakl edukacyjny pt: ,,Zima i bałwanek Franek”. Tytułowi bohaterowie przeżywając zabawne przygody, zapoznali Dzieci z nazwami miesięcy, charakterystycznymi zjawiskami atmosferycznymi oraz warunkami pogodowymi, towarzyszącymi zmianom pór roku. W czasie trwania spektaklu Młoda Widownia aktywnie uczestniczyła w akcji włączając się do zimowej zabawy oraz do śpiewania piosenek wspólnie z aktorami. Przedstawienie rozbawiło naszych Milusińskich i pozostawiło w pamięci zawołanie: " Hu, hu, ha, hu, hu, ha - zima nie jest taka zła". Na zakończenie Białego Dnia nie mogło zabraknąć wspólnego przygotowania "białych" i bardzo zdrowych pyszności, wykonanych z serków, kefiru, jogurtu z dodatkiem witamin zawartych w owocach i warzywach, które z wielkim apetytem spałaszowały Dzieci. Był to dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że tymi działaniami uda się nam przywołać prawdziwą zimę z białym śniegiem. Marzymy o tym, żeby pod oknami naszych sal ulepić duże bałwany i porzucać się śnieżkami.

"My się Zimy nie boimy..."

"Biało w kuchni i w pracowni"

Spektakl "Zima i Bałwanek Franek"