„Wiwat Babunie! Wiwat Dziadkowie! Wołamy.
Bo Nasze Babcie, Bo Naszych Dziadków Kochamy.”

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest już tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń naszego Przedszkola. Przede wszystkim dlatego, że jest to święto pełne wzruszeń, wspomnień i radości. Dziadkowie to jedne z najważniejszych osób nie tylko w życiu Dziecka, ale i w życiu dorosłych już osób. Dlatego tak ważne jest by pielęgnować więzy rodzinne, właśnie poprzez takie spotkania. W dniach od 22 do 25 stycznia swoje ukochane Babcie oraz Dziadków gościły kolejno „Motylki” i „Stokrotki”, „Muchomorki”, „Biedronki” oraz „Pszczółki”. Nasze Przedszkolaki mogły odwdzięczyć się swoim Bliskim, za miłość, dobroć i poświęcony czas. Dzieci pięknie zaprezentowały się w programach artystycznych przygotowanych na ten szczególny dzień. Recytowały wzruszające, choć często pełne humoru wiersze, z zaangażowaniem śpiewały piosenki i wykonały pomysłowe układy taneczne z kolorowymi rekwizytami. Mili Goście, z łezką w oku przyjmowali czułe słowa Wnuków, kierowane pod ich adresem i z wielkim aplauzem podziwiali umiejętności Dzieci. Po występie przyszedł czas na kolejny punkt programu, czyli mini quiz, w którym wzięły udział wszystkie Dzieci wraz z dorosłymi przedstawicielami Rodziny. I tak Babcia / Dziadziuś / Mama / Tata, losowali i odpowiadali na pytania dotyczące Ich pociech. Tym razem Dorośli wykazywali się wiedzą np. o czym marzy Dziecko, jaka jest Jego ulubiona potrawa, w co najbardziej lubi się bawić... Była to świetna zabawa, która dostarczyła wszystkim wiele radości i śmiechu, a w razie trudności można było się naradzić lub wykonać „telefon do przyjaciela.” W nagrodę za poprawną odpowiedz każdy uczestnik otrzymał pyszny smakołyk. Piękny gest wykonali również Rodzice naszych Przedszkolaków, którzy pragnąc ugościć swoich Rodziców, przygotowali pomysłowy, barwny i słodki poczęstunek. Po ciepłych i serdecznych życzeniach złożonych dostojnym Gościom przez Panią Dyrektor, Seniorzy Rodzin otrzymali od Wnuków własnoręcznie przygotowane upominki. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno Dzieci jak i naszych dostojnych Gości. Pragniemy dodać, że 24 stycznia 2018r, najstarsze Dzieci z grupy „Muchomorków” udały się do Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich. Zaprezentowały montaż słowno-muzyczny oraz wręczyły naszym kochanym Sąsiadom laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci otrzymały w podzięce pyszne cukierki. Wszystkim drogim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy zdrowia, pociechy z Wnuków oraz wszystkiego co najlepsze, nie tylko w dniu Ich Święta.

Biedronki

Pszczółki