^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne

Kronika Przedszkola

Cykl zajęć profilaktycznych
,,Zdrowy Przedszkolak.”

Hej Dzieciaki, Przedszkolaki!
Jak o zdrowie trzeba dbać?
Wy już wiecie, bo to przecież,
każdy z nas powinien znać.
By się cieszyć dobrym zdrowiem,
przestrzegajmy zasad tych:
trzeba zdrowo się odżywiać, jeść owoce i warzywa,
dbać o czystość, bo higiena, nie jest tutaj bez znaczenia,
a według hasła „ruch to zdrowie” należy gimnastykować się co dzień.

W dniach od 12 do 16 lutego 2018r. realizowaliśmy Cykl zajęć profilaktycznych, których celem było kształtowanie od najmłodszych lat postaw dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo. Nasze przedszkole od lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh,”za co otrzymaliśmy certyfikat „Pastusiowego Przedszkola.” Akcję w bieżącym roku zainaugurowało spotkanie ze stomatologiem - Panią Martą Parzyszek oraz asystentem stomatologa - Panią Beatą Maciejec. Nasi Goście przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia profilaktyczne, podczas których omówili zasady zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej. Panie przygotowały dla Dzieci ciekawe informacje, rekwizyty, a także narzędzia, którymi posługują się w codziennej pracy. Na koniec Przedszkolaki otrzymały tematyczne karty pracy, sprawdzające i utrwalające zdobyte wiadomości. Dzieci, w podzięce wręczyły Gościom własnoręcznie przygotowane symboliczne upominki. Jeszcze raz dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie. W ramach VII Edycji Programu „Akademii Aquafresh,” realizowaliśmy jego założenia podczas tygodniowych zajęć dydaktycznych, prowadzonych według scenariuszy Akademii, zaś Dzieci kontynuowały codzienne mycie ząbków. Podsumowaniem tygodnia był „Dzień zdrowej przekąski,” podczas którego utrwalono wiadomości dotyczące dbania o zdrowie oraz omówiono aktualną „piramidę zdrowia.” Ukoronowaniem Akcji było wykonanie ozdób, którymi Dzieci udekorowały stoły, nakryte do degustacji samodzielnie wykonanych zdrowych przekąsek: sałatek . owocowych szaszłyków, jeżyków z gruszek i winogron oraz ,,jabłuszkowych potworków.” Mamy nadzieję, że podczas Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak”  Dzieci przekonały się, że dbanie o zdrowie może być ciekawe, przyjemne i... smaczne. Wszystkim Przedszkolakom życzymy zdrowia i „śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dzień zdrowej przekąski

Zajęcia z Akademii Aquafresh

Spotkanie ze stomatologiem

Powitanie Wiosny
Zielony Dzień w Przedszkolu

W dniu 21 marca 2018r. Nasze Przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały nieśmiało nadchodzącą Wiosnę. W radosnym przedstawieniu pomysłowe ,,Muchomorki” zaprezentowały swoim młodszym Koleżankom i Kolegom zmagania dzielnych Przedszkolaków, które aby obudzić Wiosnę postanowiły odszukać i utulić do snu zmęczoną swoimi ,,mroźnymi” obowiązkami Zimę. Humorystyczny program artystyczny przypomniał Dzieciom jak ważne jest dla naszej Planety przestrzeganie zasad poszanowania przyrody i zachowanie badawczej postawy wobec otaczającego świata. Na szczęście niebezpieczeństwo przedłużenia się zimowej aury zostało zażegnane. Dzielne Starszaki przygotowały miękką poduszkę dla Pani Zimy i grzecznie ją żegnając, zaprosiły na „spotkanie” dopiero w grudniu. W tanecznym korowodzie, ze śpiewem na ustach i kolorowymi ,,maikami” w dłoniach, Dzieci odprowadziły Pannę Marzannę, symbol odchodzącej zimy. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekały na naszych Milusińskich. W grupach odbyły się ,,zielone zajęcia dydaktyczne,” podczas których każdy Przedszkolak mógł poczuć się jak detektyw poszukujący śladów wiosny. Dzieci wykonały także pomysłowe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na piękno natury. Nasze Przedszkolaki nie zapomniały tego dnia o zielonych ubrankach, symbolizujących budzącą się do życia przyrodę. W radosnej atmosferze przygotowały różne smakołyki: wiosenne sałatki, zielone kanapeczki czy zdrowe deserki. Mamy nadzieję, że od dziś Wiosna zawita do nas na dobre!

Powitanie Wiosny

Zielony Dzień w Przedszkolu

 

Konkursy plastyczne

W dniu 22 marca w Przedszkolu Samorządowym nr 43 rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, zorganizowany w ramach  ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównymi celami konkursu były: propagowanie głośnego czytania dzieciom, wyrabianie przekonania, że książka jest źródłem ciekawych przeżyć, wiedzy i rozrywki, rozbudzanie zainteresowań kulinarnych i prozdrowotnych przez literaturę dziecięcą, rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej. Gospodarze umilili czas  prezentując ciekawe układy taneczno – artystyczne  oraz konkursy o tematyce kulinarnej, rozwijające zmysły: wzroku, smaku, węchu i dotyku.
Nagrody otrzymali: Antonina Stochmal z grupy Muchomorków oraz Nikodem Buda z grupy Stokrotek.

Tego samego dnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał konkursu „Moja rada na odpada”, zorganizowanym przez Straż Miejską w Kielcach. Cele konkursu były następujące: ukazanie alternatywnych zastosowań surowców wtórnych, zwrócenie uwagi na dużą rolę segregacji odpadów dla środowiska naturalnego, utrwalanie wiedzy w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, wdrażanie dzieci do zdrowej rywalizacji konkursowej opartej na zasadach fair - play. I miejsce w swojej kategorii wiekowej (3-4 lata) zdobył Damazy Koryto z grupy Biedronek. Wyróżniono również z tej grupy prace Marysi Wrony, Wiktora Stelmacha oraz Tymona Solka. Z Motylków i Stokrotek  wyróżnienie otrzymała Marysia Sokalska oraz Mateusz Meresiński. Nagrodzono także prace Oliwii Stachowicz i Kornela Bieli z grupy Muchomorków. Do Przedszkola wróciliśmy z uśmiechniętymi buziami, dyplomami i upominkami. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

 

Warsztaty Plastyczne
,,Wiosenny zawrót głowy”

W dniu 27 marca 2018 roku w pięknie przygotowanej Sali Wielofunkcyjnej naszego przedszkola odbyła się V edycja Warsztatów Plastycznych. Celem spotkania było stworzenie kolorowych dekoracji  świąteczno-wiosennych oraz integracja Przedszkolaków z Rodzicami. Pani Dyrektor Renata Pająk oraz koordynująca wydarzenie Pani Iwonka przywitały oraz zaprosiły Uczestników do kreatywnej współpracy. Wszyscy ochoczo zakasali rękawy i z zapałem przystąpili do działania. Rodzice wraz z Dziećmi wspólnie wykonywali dekoracje i ozdoby świąteczne. Nasi kreatywni Goście wykorzystując kolorowe wstążeczki, sznureczki, wiosenne kwiatuszki, malutkie pisanki, kurczątka, kolorowe kartoniki oraz błyszczące cekiny wyczarowali piękne stroiki, zaskakując nas swoją nieograniczoną pomysłowością i fantazją. W naszym przedszkolu szybko pojawiły się „rodzinki” uroczych zajączków - każdy z nich był wyjątkowy. Śnieżnobiałe baranki, zające z koszami pełnymi pisanek, zaczarowane kurki  znoszące pomalowane jajka oraz słodkie kurczaczki to kolejne efekty twórczej współpracy naszych Przedszkolaków z Rodzicami. Nie zabrakło też ażurkowych witraży, przez które będą przedzierały się pierwsze promyczki wiosennego słońca. Kolorowe prace możemy podziwiać na wystawach w szatni. Drodzy Rodzice, dziękujemy, za aktywny udział w Warsztatach. Wspaniała atmosfera i uśmiechy na twarzach Dzieci motywują nas do działania oraz przygotowania kolejnej edycji warsztatów. Piękne ozdoby  pomogły wprowadzić w przedszkolu prawdziwie świąteczną i wiosenną atmosferę. Pracownicy Przedszkola życzą Państwu pełnych radości, zdrowia i miłości Świąt Wielkiej Nocy.

 

Światowy Dzień Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia powstała w 1948 roku. W celu upamiętnienia tego wydarzenia w dniu siódmego kwietnia organizowany jest cyklicznie Światowy Dzień Zdrowia, któremu towarzyszy nieodmiennie temat przewodni. W 2018 roku są to działania pod hasłem: ,,Zdrowie dla wszystkich - powszechna opieka zdrowotna wszędzie i dla każdego”. Zgodnie z tradycją naszego przedszkola w ramach obchodów ŚDZ odwiedził nas lekarz - endokrynolog Pani  Estera Mikina, mama Karolka z grupy Pszczółek. Wykorzystując ciekawe akcesoria lekarskie nasz miły Gość przeprowadził zajęcia mające na celu kształtowanie u naszych Milusińskich właściwych nawyków prozdrowotnych, poznawanie znaczenia i wzbudzanie szacunku dla pracy lekarza. Pani Doktor zademonstrowała ciśnieniomierz, probówki do pobierania krwi, kroplówki, strzykawki, które większość Dzieci bezbłędnie nazywała i znała już z własnego doświadczenia. Dzieci bez wahania rozpoznały zdjęcia USG brzuszka mamy, spodziewającej się przyjścia na świat dzidziusia. Przedszkolaki mogły przymierzyć strój lekarza chirurga, niezbędny do przeprowadzania operacji. Odpowiadając na pytania Pani Doktor udowodniły, że doskonale wiedzą, co wpływa na nasze zdrowie oraz jak ważne jest dbanie o nie od najmłodszych lat. Zgodnie stwierdziły, że kluczem do utrzymania zdrowia są: odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne oraz badania profilaktyczne. Wykorzystane przez naszego Gościa techniki multimedialne znacznie uatrakcyjniły spotkanie. Na koniec zajęć każdy Przedszkolak otrzymał drobny upominek - naklejkę wzorowego pacjenta. Dziękujemy Pani doktor za interesujące spotkanie, które na pewno wzbudziło wśród uczestników przekonanie, że lekarz jest przyjacielem i wizyty w jego gabinecie nie należy się obawiać.

 

 

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.