Wigilia w Przedszkolu

„(…) Wigilia to nie jest czas,
gdy jest prezentów moc.
Wigilia to nie jest czas,
gdy potraw sto na stole.
Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy wszyscy w kole
i mamy bliskich przy stole (…).”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wzbogacony koncertami muzycznymi, warsztatami plastycznymi i świątecznymi występami Dzieci zakończyła uroczysta, wspólna Wigilia, która odbyła się w Przedszkolu w dniu 22 grudnia 2017r. Spotkanie opłatkowe rozpoczęliśmy obejrzeniem „Jasełek” w wykonaniu Dzieci z grup „Motylków” i „Stokrotek,” które występując w tradycyjnych i barwnych strojach na tle pięknej w swojej prostocie dekoracji, opowiedziały Przedszkolakom historię narodzin Pana Jezusa w ubogiej szopce w Betlejem. Wprowadzeni w świąteczny nastrój, wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor i udaliśmy się do sal, które uprzednio przygotowaliśmy na ten wyjątkowy dzień. Przy pięknie przystrojonych stołach, w blasku świec i świateł choinki złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Nie mogło zabraknąć białego opłatka, który łamaliśmy z powagą ale i ogromnym wzruszeniem. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek zasiedliśmy do Wieczerzy Wigilijnej, na którą wszystkie Przedszkolaki czekały z radością. W cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach i oczywiście wspólnie kolędowaliśmy. Ten piękny dzień przyczynił się nie tylko do wprowadzenia Ducha Świąt w nasze serca, ale także wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji. Bo przedszkole jest przecież jak drugi Dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.