Andrzejki w Przedszkolu

W dniu 29 listopada 2017r. obchodziliśmy w Przedszkolu Andrzejki. W tym roku, z przyczyn od nas niezależnych, nie mogliśmy niestety gościć naszych Absolwentów, uczniów kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach, zaproszonych na uroczystość. Mamy jednak nadzieję na owocne spotkanie w przyszłym roku. Mimo niespodziewanej zmiany planów, od samego rana towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, a wszystkie Przedszkolaki, nie mogły doczekać się zabawy Andrzejkowej, której gospodarzem były Dzieci z grupy Muchomorków, pod ,,urokliwym i czarodziejskim” przewodnictwem wróżek: Justynki i Patrycji. Pierwszym punktem programu andrzejkowego były zajęcia dydaktyczne, nawiązujące do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których przepowiadano sobie przyszłość. Tak przygotowane Dzieci, w iście magicznym nastroju, wzięły udział w odprawianiu andrzejkowych wróżb. Z podekscytowaniem słuchały o swojej przyszłości, poznały imiona ukochanej osoby, z którą będą dzielić przyszłość. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z użyciem butów, aby dowiedzieć się kto pierwszy wyjdzie za mąż / ożeni się :) Niewątpliwą atrakcją był Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców, na którym gościły urocze czarownice, rycerze, księżniczki i mnóstwo innych ciekawych postaci. Taneczne pląsy i korowody przyniosły Dzieciom wiele radości. Ciekawe, które z wróżb sprawdzą się naszym Milusińskim...