Spotkanie ze Św. Mikołajem

W dniu 8 grudnia 2017 roku Przedszkolaki od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, zapowiadającego szczególnego Gościa. Ku naszej uldze nie zawiodły się. Mimo dwudniowego opóźnienia, Święty Mikołaj dotarł swoim zaprzęgiem do naszego przedszkola. Jak się okazało, tym razem to nie Elfy, a Pani Mikołajowa miała nieprzewidziane kłopoty. Wszystko wyjaśniło się podczas spektaklu w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej „Mat-Art.” Tytuł spektaklu ,,Pani Mikołajowa w tarapatach" zapowiadał pewien problem. Żona Mikołaja dwoiła się i troiła, aby na czas przygotować Męża do podróży z prezentami dla Dzieci. Poprosiła więc o pomoc swojego sąsiada Marko. Miał on wyprać strój Mikołaja i przypilnować gotowania świątecznych potraw. Nieroztropny Marko nie wywiązał się należycie z powierzonego zadania, gdyż strój podczas prania zmienił kolor na żółty a dym z przypalonych pierożków przesłonił całkowicie kuchnię Pani Mikołajowej, co wzbudziło niesamowite emocje wśród Przedszkolaków. ,,Uczynny” Sąsiad wpędził tym samym Panią Mikołajową w niezłe tarapaty. Na szczęście jej magiczny proszek i Elfy pomogły w rozwiązaniu problemów i Dzieci na całym świecie mogły cieszyć się z odwiedzin długo wyczekiwanego Gościa. Swoje ,,wejście,” jak na Mikołaja przystało - rozpoczął, zwracając uwagę wszystkich Dzieci oraz obecnych Rodziców niezawodnym: „Ho, ho, ho!” Dzieci z każdej grupy powitały Gościa piosenkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Mikołaj był pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych naszych Milusińskich, więc bez zbędnych ceregieli osobiście wręczył każdemu Przedszkolakowi piękny upominek pachnący pomarańczą i gałązką świątecznego drzewka. Oczywiście to wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem i Panią Mikołajową uwieczniliśmy na pamiątkowym zdjęciu. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się doczekać. Obiecujemy, że wszyscy będziemy bardzo grzeczni!