Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”
w Kielcach

W dniu 31 października 2017 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt.: „Amelka, Bóbr i Król na dachu.” Dzieci obejrzały historię o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata, autorstwa Tankreda Dorsta. Tytułowa bohaterka Amelka to dobra, życzliwa i bardzo uczynna dziewczynka. Wychowuje ją zła czarodziejka Fryga, która rozpieszcza znudzoną światem i niezwykle marudną córkę Mruksę. Mimo przeciwności losu Amelka z radością wyrusza po miód do Szepczącego Lasu, choć ta niebezpieczna wyprawa to podstępna intryga jej żywicielki. Szczęście jednak sprzyja Dziewczynce, zwłaszcza, że na swej drodze spotyka oddanych przyjaciół: Wróżkę Lulejkę, Bobra, Psa Szino, Dynię i Gruszkę. To od Wróżki Amelka dostaje magiczną kłódkę, która ratuje wędrowców przed gniewem groźnej Sowy. Dzieci z wypiekami na twarzy odkryły, że główna bohaterka jest porwaną córką Roztargnionego Króla, a Bóbr to zaklęty chłopiec. Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Ich przygody toczą się dynamicznie, często wręcz komediowo. Bajka o Amelce to opowieść mądra i pouczająca. Nie zabrakło w niej nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem, przykładnie ukaranym przez los. Nasze Maluszki będące w Teatrze „Kubuś” po raz pierwszy bez udziału rodziców, za to w towarzystwie starszych kolegów i oczywiście pod troskliwą opieką Pań, spisały się nadzwyczaj dzielnie. Przygotowane przez wychowawców do pobytu w teatrze nie przestraszyły się ciemności ani groźnej Sowy. Reagowały spontanicznie na przebieg wydarzeń i nieoczekiwane zwroty akcji. Było to dla nich niezwykłe przeżycie. Wszyscy oglądali przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem. Spektakl i podróż autokarem dostarczyły Dzieciom niezapomnianych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie ze sztuką teatralną.

Zdjęcia pochodzą ze spektaklu "Amelka, Bóbr i Król na dachu" Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy