„Pamiętamy o tych, którzy odeszli...”

W dniach 3.XI oraz 6.XI, Dzieci z grup Starszaków wybrały się wraz z Nauczycielami na Cmentarz Stary przy ul. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Uroczystość Wszystkich Świętych wraz z Dniem Zadusznym, stanowi szczególny czas, w którym kultywujemy tradycję zapalania zniczy na grobach zmarłych. Wspominając Bliskich, Dzieci wraz z nauczycielami uczciły także pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o wolność naszej Ojczyzny. Chwilą ciszy oraz modlitwą oddały hołd poległym Bohaterom. Wszystkim towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. Dzieci zwracały uwagę na nagrobki, napisy na tablicach z nazwiskami poległych oraz krzyże udekorowane flagami Państwa Polskiego. Z dużym zaangażowaniem i bardzo ostrożnie stawiały zapalone znicze na mogiłach. Przedszkolaki pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w tym szczególnym miejscu pamięci narodowej. Była to dla Nich ważna lekcja patriotyzmu.