w Przedszkolu

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku, ale zawsze słodki i kochany… Miś Pluszowy, Przyjaciel - z dzieciństwa. Któż z nas nie przytulał go przed snem, lub w chwili smutku? Był i pozostał jedną z najpopularniejszych zabawek w Europie. Jego historia sięga już XIX wieku! Pluszowe Misie to wierni towarzysze dzieciństwa. Powiernicy sekretów, pocieszyciele... Często są bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek . Wśród nich jest: Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Święto Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej uroczej zabawki. W związku z tym, w dniu 24 listopada 2017r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Pluszowego Misia.” Z tej okazji wszystkie Dzieci mogły przybyć do przedszkola ze swoim ukochanym ,,Pluszakiem.” Podczas zajęć poznaliśmy historię narodzin tej najbardziej kochanej Maskotki. Największą popularnością cieszy się historia z udziałem Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Teodora Roosevelta. Otóż podczas polowania, jeden z uczestników postrzelił niedźwiadka. Gdy Prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je opatrzyć i wypuścić na wolność. Całe zdarzenie zostało zobrazowane w komiksie i opublikowane w gazecie. Producenci zabawek zachwyceni historią niedźwiadka, stworzyli nową maskotkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear.” W naszym przedszkolu nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw i tańców z Pluszakami oraz pięknych prac plastycznych poświęconych Misiom, wykonanych przez Dzieci i wyeksponowanych na wystawach. Na zakończenie Dnia Misia cała przedszkolna brać zebrała się w sali wielofunkcyjnej, aby uwiecznić na zdjęciach to miłe, „pluszowe” spotkanie. To był naprawdę wyjątkowy dzień, wszyscy byli uśmiechnięci i szczęśliwi. Misie oczywiście też.