Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Pamiętając o tym, że każde Dziecko posiada prawo do:
rodziny i własnego domu, miłości, troski i akceptacji swoich uczuć, bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, poszanowania własności, zabawy i wypoczynku, szacunku dla własnych potrzeb oraz możliwości dokonywania wyborów, dniu 20 listopada 2017r. przeprowadziliśmy z Dziećmi zajęcia, z okazji 58 rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959r. Podczas zajęć dydaktycznych zapoznaliśmy naszych Milusińskich  prawami Dzieci na całym świecie. Rozmawialiśmy o równości i wolności człowieka. Wspólnie zgodziliśmy się, że każdy powinien mieć prawo do miłości, szacunku i bycia bezpiecznym. Starsze Dzieci z zainteresowaniem słuchały o życiu Janusza Korczaka, prekursora działań na rzecz praw Dziecka-Człowieka i pracy Rzecznika Praw Dziecka. Wykonane w grupach piękne prace plastyczne, pomogły nam utrwalić zdobytą wiedzę. Pomysłowe plakaty i rysunki trafiły na wystawę, przypominając wszystkim o prawach Człowieka. W tym ważnym dniu odwiedzili nas w przedszkolu wyjątkowi Goście, którzy sprawili Dzieciom niesamowitą niespodziankę! Rodzice Mai i Tristana z grupy Biedronek, Państwo Kinga i Grzegorz Tkaczyk, pamiętając o prawach Dzieci do zabawy i wszechstronnego rozwoju, przekazali na rzecz naszego przedszkola zestaw do ćwiczeń ruchowych i rehabilitacji, który czekał na Przedszkolaki w sali wielofunkcyjnej. Po rozpakowaniu okazało się, że to oryginalny, wieloelementowy zestaw bardzo dużych klocków z pianki. Jeszcze tego samego dnia Dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem zaczarowanych klocków firmy MOOVIE, pod kierunkiem Pana Grzegorza, reprezentanta Polski w piłce ręcznej, wicemistrza świata z 2007r. Dzieci zdobyły nowe doświadczenia podczas zabaw ruchowych, przeprowadzonych w każdej grupie przedszkolnej, które dostarczyły Im wiele radości. Dziękujemy za wspaniałą niespodziankę i dar serca, który pomoże Dzieciom wykonać kolejny krok w drodze do zdrowia a Nauczycielom realizować profesjonalne zajęcia terapii integracji sensorycznej, rehabilitacji oraz codzienne zajęcia i zabawy ruchowe.