Spektakl Teatru Skrzat z Krakowa
„O babci, krasnoludku i kolorowych kulkach”

W dniu 17 listopada 2017r. gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentowali Dzieciom ciekawy i barwny spektakl „O babci, krasnoludku i kolorowych kulkach.” Nastał czas jesiennych chłodów. Wszyscy przygotowują się do nadejścia zimy. Zwierzątka gromadzą zapasy a ludzie ciepłą odzież. Tytułowa bohaterka babcia Danusia, z wielkim oddaniem dzierga na drutach ciepły szalik i czapkę dla swej ukochanej wnusi. W jej przytulnym domku pojawia się przesympatyczny, a zarazem bardzo ciekawski krasnal, który pragnie dowiedzieć się, do czego służą kolorowe „kulki” wełny. Gdy babci udaje się zaspokoić ciekawość małego przyjaciela, przychodzi jej do głowy pomysł aby zrobić dla krasnalka czerwony, milutki kubraczek na zimę. I tak też się dzieje. Do wartkiej akcji wiele humoru wnosi również psotny kotek i myszka, którzy harcują pod nieobecność babci. Dzieci były zachwycone oglądając figle tych miłych zwierzątek, a chichotom nie było końca. Jesteście ciekawi, co jeszcze działo się w domku babci? Zapytajcie Przedszkolaków ;) Mamy nadzieję, że spektakl Teatru Skrzat uzmysłowił Dzieciom, jak ważny dla ich zdrowia jest trafny dobór garderoby w okresie jesienno-zimowym. Dziękujemy Aktorom serdecznie za kontakt z żywym słowem, który jest niezwykle ważny w procesie edukacji. Czekamy na kolejne spektakle.