11 Listopada – Święto Niepodległości

Z okazji obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się w naszym przedszkolu w dniu 10 listopada 2017r. uroczysta Akademia, przygotowana przez Dzieci z grup „Motylków” i „Stokrotek.” Starszaki zaprezentowały barwny, dynamiczny a zarazem pouczający i bardzo wzruszający montaż słowno-muzyczno-taneczny, w którym opowiedziały historię Polski podczas trwania zaborów oraz walkę naszego narodu o wolność Ojczyzny. Uroczysta akademia rozpoczęła się wspólnym wykonaniem Hymnu Polski – pieśni Józefa Wybickiego „Mazurek Dąbrowskiego.” Przedszkolaki z powagą i dumą deklamowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, wyrażając tym samym szacunek i miłość do Ojczyzny. Jako dumni obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, prezentowały symbole naszego kraju: Godło, Flagę i Hymn. Niezwykłym akcentem podczas uroczystości było wykonanie pieśni „Jestem Polką i Polakiem,” której słowa i piękna melodia, wywołały łzy wzruszenia wśród dorosłych Widzów. Dzieci uczestniczące w uroczystości, obserwowały z podziwem żywiołowe wykonanie polskiego tańca narodowego - „Krakowiaka.” Podniosłą atmosferę uroczystości dopełniły wspaniałe stroje krakowskie i żołnierskie, a nawet... koniki, na których „przybyli ułani pod okienko,” podczas wykonywania pieśni wojskowej napisanej w 1914 przez Feliksa Gwiżdża, który stworzył tekst do tej urokliwej melodii ludowej. Za piękną lekcję patriotyzmu Mali Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez Rodziców, Koleżanki i Kolegów oraz Pracowników Przedszkola. Dzieci udały się także do Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich w Kielcach, aby Święto Niepodległej Polski uczcić także z naszymi zaprzyjaźnionymi Sąsiadami. To było ważne i piękne spotkanie z historią naszej Ojczyzny.