Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września 2017r promując wśród Dzieci radość i dumę z bycia Przedszkolakiem, świętowaliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, ustanowiony oficjalnie uchwałą sejmu RP z dnia 13 września 2013r. Historia tego wyjątkowego wydarzenia zaczęła się w 2009 roku za sprawą Anny Nogackiej, dyrektorki Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi. Jej ideę entuzjastycznie przyjęli dyrektorzy innych przedszkoli. Święto przedszkolnej społeczności odbyło się po raz pierwszy w dniu 20 września 2010 roku w łódzkim Parku, gdzie Przedszkolaki wraz z opiekunami zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Kultywując tą piękną tradycję przyłączyliśmy się do obchodów Dnia Przedszkolaka, który świętowano w naszym regionie pod hasłem: Miasto Kielce przyjazne Dzieciom. Przyświecał mu cel wyłonienia najbardziej przyjaznych miejsc dla Dzieci w mieście oraz poprawa poziomu Ich bezpieczeństwa. W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka przy współpracy ze Świętokrzyskim Oddziałem Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. Na Dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez Nauczycieli. Przedszkolaki odbyły spacery poznając najbliższą okolicę, urokliwe zakątki przyrody i ścieżki edukacyjne w lesie na Stadionie. Podczas zajęć dydaktycznych projektowały miejsca  przyjazne Dzieciom. Pod czujnym okiem Pani Justynki wszystkie Przedszkolaki wzięły udział we wspólnych zajęciach integracyjnych w sali wielofunkcyjnej, podczas których nie zabrakło okazji do twórczej pracy. Co prawda nie zasadziliśmy dębów, ale za to je wyczarowaliśmy. Wzdłuż konarów dębu namalowanych na kartonie każdy Przedszkolak pozostawił kolorowy ślad swojej dłoni. W ten sposób ,,nasze drzewa” zyskały piękne korony z wielobarwnych liści. Każda grupa zaprezentowała Rodzicom drzewa, będące symbolem jedności i integracji Dzieci. Nauczyliśmy się ,,Hymnu Przedszkolaka." Odtańczyliśmy także wspólny, radosny taniec. Święto Przedszkolaka było wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu. Na pamiątkę  każdy Przedszkolak otrzymał kolorowy balonik. Mamy nadzieję, że dni spędzone w przedszkolu będą wielką i niezapomnianą przygodą. Że tu spełnią się marzenia naszych Milusińskich. Wszystkiego najlepszego życzą Dzieciom Nauczyciele, Dyrekcja i Personel przedszkola.