Pierwszy Dzień w Przedszkolu

Nowy rok szkolny rozpoczął się dla wszystkich Przedszkolaków w dniu 1 września 2017r. Do przedszkola powróciły Dzieci po wakacyjnej przerwie w zajęciach oraz przybyli kandydaci na Przedszkolaków, którzy postanowili rozpocząć edukację w naszej pięknej i przyjaznej Dzieciom placówce. Pierwszy dzień upłynął spokojnie. W każdej grupie w innej scenografii, jednak u wszystkich Dzieci wywołał mnóstwo wrażeń i emocji. Już od rana na Dzieci czekały Panie Nauczycielki oraz Personel Niepedagogiczny. Witali Je z uśmiechem i przyjaznym uściskiem dłoni. Czas rozstania z Rodzicami był jeszcze dość trudny, szczególnie dla Maluszków, które pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola i dopiero rozpoczęły przygodę w przedszkolnej społeczności. Po wejściu do sal dydaktycznych, zapoznaniu z Paniami, nowymi koleżankami i kolegami, Dzieci uczestniczyły w pomysłowych grach i zabawach. Atrakcje przygotowane na powitanie pochłonęły bezgranicznie naszych Milusińskich. Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście mebelki, misie, lale i klocki konstrukcyjne w kącikach zabaw. Podczas zajęć każdy Przedszkolak zapoznał się ze swoim znaczkiem, którym oznaczone zostały szafki w szatni oraz w salach dydaktycznych. Muchomorki, Motylki, Stokrotki, Pszczółki i Biedronki poznały lub przypomniały sobie Kodeks Przedszkolaka, czyli zbiór praw i obowiązków, informujący o tym, jak należy zachowywać się w przedszkolu, aby czas mijał Im przede wszystkim bezpiecznie ale także radośnie, w poczuciu akceptacji i zrozumienia. Po zajęciach dydaktycznych przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody Dzieci rozładowały nadmiar energii na placu zabaw. Maluszki z grupy Biedronek wybrały się nawet na pierwszy spacer poznając obiekt przedszkola i najbliższe otoczenie czyli ogród i plac zabaw. W niełatwej sztuce chodzenia w parach pomagał im wesoły wąż ,,Kubuś.” Obfitujący w witaminki obiad i podwieczorek dostarczył Dzieciom nowych wrażeń smakowych i dostarczył energii potrzebnej do dalszych aktywności. Początki bywają trudne, ale trzeba przyznać, że Maluszki poradziły sobie z pierwszymi wyzwaniami wspaniale. Życzymy Wszystkim Przedszkolakom, dużo zapału do nauki, niespożytych sił do zabawy oraz udanego pobytu w przedszkolu.