ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Jak szybko płynie czas! Tak niedawno witaliśmy Dzieci w przedszkolu, a już nadszedł czas pożegnań. W dniach od 19 do 22 czerwca 2017 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością programy artystyczne przygotowane na zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze Dzieci z grup: Motylków i Stokrotek. Dziewczynki ubrane w kolorowe spódniczki, chłopcy zaś w mieniące się krawaty zaprezentowali się na scenie niezwykle uroczo. Program artystyczny Maluszków obfitował w piosenki i wiersze o życiu przedszkolnym i o tym, jak trudno być przedszkolakiem. Oczywiście nie zabrakło także układów tanecznych wykonanych przez dzieci z wielkim zaangażowaniem. Następnego dnia zaprezentowały się Starszaki z grupy Pszczółek. Swoim występem przypomniały jak wytrwale pracowały przez cały rok i co przyniósł im każdy miesiąc pobytu w przedszkolu. Opowiedziały o tym, jak gościły w przedszkolu swoich Rodziców i Dziadków, czego się nauczyły i w jakich uroczystościach uczestniczyły. "Maszynista" przedszkolnego pociągu przypomniał, że zbliżają się wakacje, zaś Pasażerowie wyrecytowali, jakie akcesoria zabiorą ze sobą na letnie wycieczki. Pracowite Pszczółki zakończyły swoją prezentację oryginalnym tańcem z wstążkami. Kolejnego dnia Starszaki z grupy integracyjnej Biedronek zaprezentowały się po raz ostatni w stałym, niezmienianym od czterech lat składzie. Fakt ten dostarczył Rodzicom i Kadrze Przedszkola wiele wyjątkowych i wzruszających chwil. Dzieci z dumą wystąpiły w roli Przedszkolaków wiedząc, że od września podejmą nowe wyzwania i zadania w szkole. Z życzeniami sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych i obietnicą spotkania za rok, młodsze dzieci pożegnały swoich kolegów. Polonez w Ich wykonaniu wzbudził podziw i łzy wzruszenia wśród obecnych Gości i Personelu Przedszkola. Możemy stwierdzić z dumą, że nasi Absolwenci zasłużyli na miano Pierwszoklasistów. Życzymy Dzieciom wiele radosnych chwil, wytrwałości i samych sukcesów w przyszłym roku szkolnym. Kalejdoskop wydarzeń z życia w przedszkolu zakończył występ dzieci z najstarszych grup: Muchomorków i Krasnali. To właśnie z tej grupy większość dzieci zacznie od września stawiać pierwsze kroki na nowej drodze obowiązków szkolnych. Polonez w Ich wykonaniu i oprawa słowno-muzyczna dodała Dzieciom otuchy w tym ostatnim i niezmiernie ważnym, przedszkolnym wydarzeniu. Wiersze, piosenki i życzenia dla Personelu Przedszkola uświadomiły wszystkim, że będzie nam bardzo brakowało kochanych i dzielnych Starszaków, jednak z dumą będziemy mogli powiedzieć: "To Nasi Wychowankowie". Za wspaniałą postawę i wytężoną pracę dzielne Przedszkolaki zostały nagrodzone upominkami od Dyrekcji, Rady Rodziców i Personelu Przedszkola. Dzieci, z którymi spotkamy się w przyszłym roku szkolnym otrzymały książki z dedykacją i pamiątkowe dyplomy z życzeniami udanych wakacji, radości i uśmiechu na co dzień. Absolwenci zostali uhonorowani książkami z dedykacją i pamiątkowymi dyplomami z życzeniami wszelkiej pomyślności na nowej drodze obowiązków szkolnych. Kolorowe piórniki ufundowane przez Radę Rodziców będą piękną pamiątką z pobytu w przedszkolu. Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom za owocną współpracę oraz wspieranie inicjatyw i działań podejmowanych dla rozwoju naszego przedszkola.
Ważnym i uroczystym wydarzeniem było pożegnanie naszych Kochanych Pań: Pani Aurelii Śniowskiej i Pani Jadwigi Baran, które po czterdziestu latach pracy z Dziećmi odchodzą na zasłużony odpoczynek. Życzymy Paniom dużo zdrowia i wiele wspaniałych chwil w życiu prywatnym. Dziękujemy za uśmiech, troskę, zaangażowanie i za to że były dla nas wzorem do naśladowania.
Życzymy naszym Wychowankom i Ich Rodzicom bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia!!!

Motylki i Stokrotki

Pszczółki