Zajęcia adaptacyjne
,,Tydzień uśmiechu w przedszkolu”

W dniach od 26 do 29 czerwca 2017r, gościliśmy w naszym przedszkolu nowo przyjęte Dzieci, które będą uczęszczać do naszej placówki w nowym roku szkolnym. Każdy przyszły Przedszkolak mógł wraz z Rodzicem lub Opiekunem uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych, które  odbywały się pod hasłem ,,Tydzień uśmiechu w przedszkolu.” Nasze Przedszkolaki z grup: Muchomorków, Krasnali, Motylków, Stokrotek, Biedronek oraz Pszczółek przyjęły ciepło i bardzo serdecznie nowych Przyjaciół, goszcząc kolejno grupy adaptacyjne: Kwiatuszki, Słoneczka, Gwiazdeczki i Żabki. Wspólne zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym, wykonanie ciekawych prac plastycznych a także swobodne zabawy w kącikach tematycznych, podczas których dzieci poznały wyposażenie sal dydaktycznych i piękne zabawki, sprawiły że nasze obecne i przyszłe Przedszkolaki poczuły się jak w domu. Wiele radości dostarczyła Dzieciom zabawa na pięknym placu zabaw, gdzie mogły rozładować pokłady energii. W przedostatnim dniu zajęć adaptacyjnych na naszych Gości czekała prawdziwa niespodzianka. Dzieci wraz z Rodzicami miały okazję poznać sympatyczne zwierzaki: kucyka o imieniu Traszka i piękną klacz o imieniu Gwiazdka. Niewątpliwą atrakcją dla Dzieci była możliwość odbycia bezpiecznej przejażdżki na tych bardzo przyjaznych wierzchowcach, oczywiście pod opieką instruktorów jazdy konnej. Zabawy na świeżym powietrzu zakończyły spotkania i wspólne posiłki, które wprawiły wszystkie Dzieciom w dobry humor. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się w tym samym gronie i stworzymy razem zgrany zespół. Wszystkim obecnym na zajęciach Dzieciom i Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce!