Spektakl Teatru Kanon z Krakowa
pt. ,,Przygody Biedronki Lucynki”

Tegoroczne wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Aby umilić Dzieciom czas oczekiwania na nadejście lata zaprosiliśmy do naszego przedszkola aktorów Teatru Kanon z Krakowa, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt.: ,,Przygody Biedronki Lucynki.” Główna bohaterka spektaklu okazała się być małą złośnicą, mającą duże wymagania wobec innych ale nie wobec siebie. Była nieuprzejma zarówno dla obcych osób jak i dla swoich przyjaciół: Krasnala Mądralka i Pszczoły Olka, którzy bardzo chcieli, aby Biedronka była grzeczną, miłą i sympatyczną przyjaciółką. Lucynka jednak szła w zaparte i ciągle rzucała zabawkami, dokuczała i marudziła. Po kolejnej rozmowie, w której Mądralek próbował wytłumaczyć Biedronce jej niewłaściwe zachowanie, wyprosiła go ze swojego domu. Podobnie postąpiła z Olkiem. W tym momencie do akcji wkroczyły nasze Przedszkolaki, które nie ukrywały oburzenia wobec postawy Lucynki. Dzieci nauczyły Biedronkę magicznych słów: ,,przepraszam,” ,,proszę,” ,,dziękuję,” Nasza bohaterka poczuła się zawstydzona swoim postępowaniem i postanowiła się zmienić. Mała złośnica przeprosiła swoich przyjaciół i obiecała poprawę. Mądralek i Olek bardzo się ucieszyli z przemiany Biedronki i wybaczyli jej,  ponieważ: ,,przyjaciele zawsze sobie wybaczają.” Spektakl był doskonałą lekcją ukazującą oblicze prawdziwej przyjaźni. Uzmysłowił Dzieciom także starą prawdę, jak ważne jest używanie na co dzień zwrotów grzecznościowych i jak należy właściwie zachowywać się w miejscach publicznych. Dzieci zapamiętają zapewne cenną wskazówkę Krasnala Mądralka aby podczas wakacyjnych wędrówek nie zapominać o dobrych manierach.