WYCIECZKA
DO KOMPLEKSU „ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA” ZLOKALIZOWANEGO W SUCHEDNIOWSKO – OBLĘGORSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Dzień 13 czerwca 2017 r. był pełen wrażeń! Pojechaliśmy na wycieczkę do kompleksu rekreacyjnego "Świętokrzyska Polana". Na miejscu przywitał nas zapierający dech w piersiach widok pięknego lasu sosnowego. Wspólną przygodę rozpoczęliśmy ogniskiem i zabawami na świeżym powietrzu. Po spałaszowaniu pysznych kiełbasek przyszedł czas na moc atrakcji, jakie czekały na naszych Przedszkolaków. Mieliśmy możliwość odwiedzić mieszkańców Brzozowej Zagrody. Świnki, króliki i owieczki towarzyszyły dzieciom podczas spacerów po krętych alejkach. Urocze zwierzątka chciały pokazać wszystkie swoje wdzięki, co wywołało salwy śmiechu i sprawiło dzieciom dużo radości. Kolejną z przygód była wyprawa do Oceaniki.
W ogromnych akwariach zgromadzono zwierzęta i rośliny z rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. W zbiornikach odtworzono kilkanaście biotopów, dzięki temu mogliśmy się przenieść w dorzecza Amazonki, obrzeża Wielkiej Rafy Koralowej czy głębiny Morza Japońskiego. Wielki podziw wzbudziły wspaniałe akwaria z rekinami. Nasi milusińscy z przejęciem wypatrywali rybek poznanych jako bohaterowie bajki „Gdzie jest Nemo?.” Ukrywający się w ukwiałach błazenek – filmowy Nemo oraz jego przyjaciółka Doris szybko zostały rozpoznane przez bystre przedszkolaki.
Wśród atrakcji nie zabrakło wyczekiwanych trampolin – Euro bungee oraz łódeczek napędzanych siłą mięśni w basenie z płytką wodą. Wyścigi i relaks na wodzie dostarczyły mnóstwa emocji i z pewnością podobały się dzieciom. Jednak największym powodzeniem cieszyły się dmuchańce, wszystkie utrzymane w charakterze podwodnego świata. Był ogromny ruchomy statek, który kołysze się, jakby płynął po morzu, gigantyczna zjeżdżalnia Delfin oraz uwielbiana przez dzieci karuzela.
To nie wszystkie niespodzianki „Świętokrzystkiej Polany”. Warsztaty plastyczne umożliwiły dzieciom wykonanie wspaniałej pamiątki – małego zaczarowanego akwarium w butelce. Powstało też wiele barwnych i pomysłowych prac o podwodnej tematyce. Widok znikającego i smacznego jedzenia, które po wielu atrakcjach zaspokoiło ogromny apetyt powodował uśmiech na twarzach wszystkich Pań opiekujących się dziećmi. Zupa pomidorowa po tylu atrakcjach smakowała jak nigdy dotąd, a frytki szybko zniknęły z talerzy.
Na zakończenie skorzystaliśmy z parku linowego – miejsca pełnego zakamarków, lin, drabinek i krętych korytarzy, gdzie dzieci mogły przyjemnie spędzić czas bezpiecznie bawiąc się na linach.
Dopisująca pogoda pozwoliła na skorzystanie ze wszystkich możliwości fantastycznego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, przy wspaniałej atmosferze towarzyszącej temu miejscu.
Dzieci z emocjami wspominały wszystkie przygody, jakie przeżyliśmy w „Świętokrzyskiej Polanie.” Serdecznie dziękujemy za moc wrażeń.

Kiełbaski na dobry początek

Motylki i Stokrotki