Koncert Kameralny
Filharmonii Świętokrzyskiej

„Kolorowa muzyka” - pod takim tytułem odbył się w dniu 26 maja 2017 roku ostatni w tym roku szkolnym Koncert Kameralny w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Tym razem przemierzaliśmy muzyczną drogę przy dźwiękach fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli. Dzieci poznały nie tylko wyjątkowe brzmienie tych instrumentów, ale także ich budowę, nazwy i technikę gry. Czekając na nadejście upragnionego lata uczyliśmy się rozpoznawać oraz określać temperaturę i barwę utworów muzycznych. Dowiedzieliśmy się, że dzieła instrumentalne mogą być skomponowane w tonacji ,,zimnej” i ,,gorącej” - tak jak tango. W trakcie wielu konkursów Dzieci opisywały za pomocą kolorów nastroje prezentowanych utworów muzycznych. Teraz  już wszyscy wiedzą, że smutną muzykę obrazują barwy ciemne a wesołą – jasne. Na zakończenie koncertu Dzieci pod kierunkiem Pani Emilii Michalskiej i Pana Krzysztofa Orkisza wzięły udział w inscenizacji burzy. Od delikatnego szelestu drzew przechodzącego w huragan aż po głośne grzmoty Przedszkolaki całym ciałem oddawały dynamikę i odgłosy tych zjawisk atmosferycznych. Brawom nie było końca. Czekamy z niecierpliwością na kolejne, tak udane spotkania muzyczne w nowym roku szkolnym.