Piknik Rodzinny
„Mama Tata i Ja”

Z okazji Dnia Dziecka, zgodnie z tradycją naszego przedszkola odbył się w dniu 6 czerwca 2017 roku Piknik Rodzinny pod hasłem „Mama, Tata i ja.” Na powitanie przybyłych Gości Dzieci z grup przedszkolnych dokonały uroczystego otwarcia festynu, prezentując swoje zdolności artystyczne. Zaśpiewały oraz zatańczyły przy muzyce znanych utworów - głównie z dziecięcego repertuaru, najlepiej jak  potrafiły. Każda grupa przygotowała także specjalny okrzyk zachęcający do wspólnej zabawy. Dzięki  Agencji Artystycznej „ Mat - Art,” pojawiło się na  placu przedszkolnym wiele atrakcji dla naszych Milusińskich. Jedną z nich, cieszącą się największym zainteresowaniem, było  ogromne dmuchane ,,akwarium” ozdobione dobrze znaną Dzieciom postacią rybki Nemo. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciekawych konkurencji sportowych. Drużyny rywalizowały między sobą przerzucając kolorowe piłeczki przez siatkę z otworami w kształcie figur geometrycznych. Inna z konkurencji polegała na jak najszybszym posprzątaniu piłek do woreczków. W tym zadaniu  rywalizowały dziewczynki z chłopcami. Wiele radości dostarczyła Dzieciom ,,gumowa proca,” za pomocą której wystrzeliwały w dal duże maskotki. Była to pomysłowa ,,wyrzutnia pluszaków.” Do zmagań konkursowych przystąpiła również nasza Pani Dyrektor oraz jej dzielny zespół Rodziców. Cała ekipa wykazała się kreatywnością i sprawnością podczas układania wyrazów z przestrzennych liter. Trudność polegała na tym, że uczestnicy mieli zasłonięte oczy i mogli wykorzystać jedynie zmysł dotyku. Oczywiście bardzo ważną rolę odegrały tu zaangażowanie i współpraca całego zespołu. Nie zabrakło także rywalizacji Rodziców z Dziećmi. Dorośli mieli za zadanie ułożyć mapę Polski z przestrzennych puzzli, zaś Dzieci w tym samym czasie ułożyły wzorowo alfabet na trawie. Wszystkie konkurencje były atrakcyjne i wywołały uśmiech na twarzach naszych Przedszkolaków. Najwięcej radości i zaangażowania wzbudziło jednak zadanie polegające na przeciąganiu liny. W konkurencji tej wzięły udział nie tylko wszystkie Przedszkolaki, ale także Rodzice i Kadra Przedszkola. Zachwyt Dzieci wzbudził bezapelacyjnie pokaz pięknych baniek mydlanych. Specjalnym Gościem na naszym pikniku była ukochana przez Dzieciaki postać z Bajki Angry Birds, która poprowadziła wspólny, rozśpiewany i roztańczony korowód Przedszkolaków. Jak to na pikniku bywa, nie mogło zabraknąć oczywiście pysznego poczęstunku dla Dzieci i Rodziców, przygotowanego przez nasze ukochane Panie kuchareczki. Dzieci z wielkim apetytem spałaszowały wyśmienite drożdżóweczki, banany, truskaweczki i winogronka. Taka ,,dawka witaminek dla chłopczyków i dziewczynek” dodała Dzieciom sił i energii do dalszej zabawy oraz podczas rozwiązywania zagadek muzycznych. Nasze Przedszkolaki wykazały się także doskonałymi umiejętnościami tanecznymi podczas wspólnych ,,wygibańców,” przy dobrze znanym i lubianym utworze „Chocolate.” Wszyscy radośnie zaprezentowali dynamiczny układ taneczny. Piknik Rodzinny to cudowne wydarzenie w naszym przedszkolu, na które czekamy cały rok. W tym wyjątkowym dniu Rodzice i Dzieci mogli spędzić wspólnie i radośnie czas, bawiąc się i ciesząc beztroską chwili. Dziękujemy naszym Gościom za przybycie i wspaniałą zabawę.