Igrzyska Sportowe Przedszkolaka

„W zdrowym ciele, zdrowy duch, a kto ćwiczy ten jest zuch!”- pod takim hasłem z okazji Dnia Dziecka odbyły się w naszym przedszkolu 1 czerwca 2017r. Igrzyska Sportowe. To wspaniałe wydarzenie uświetnił swoją obecnością specjalny Gość, były zawodnik Klubu Sportowego VIVE Tauron Kielce, środkowy rozgrywający - Pan Grzegorz Tkaczyk, pełniący obecnie funkcję specjalisty do spraw marketingu. Pan Grzegorz zainaugurował Igrzyska Sportowe proponując naszym wychowankom ćwiczenia rozgrzewające. Dzieci ustawione w barwnym kole powitały Gościa sportowym zawołaniem. Każda grupa zaprezentowała się w innych barwach. Muchomorki i Krasnale wystąpiły w kolorze niebieskim, upodabniając się do błękitnego, bezchmurnego nieba, które towarzyszyło nam nieustannie w czasie zmagań sportowych. Dzieci z grupy Pszczółek rozpromieniły ogród przedszkolny zamieniając się w żółte promyki słońca, które w tym dniu ogrzewało nas bardzo mocno. Maluszki z grupy Stokrotek i Motyli wybrały kolor pomarańczowy, by jeszcze bardziej ubarwić nasze spotkanie. Biedronki przybrały najgorętszą ze wszystkich barw - czerwoną, oddającą najwierniej emocje i uczucia jakie towarzyszyły naszym wychowankom podczas sportowej rywalizacji. Nasze Przedszkolaki pod okiem Pana Grzegorza wykonywały tradycyjne skłony, taneczne ruchy bioderek, wymachy rąk, przysiady. Nasz Gość do prezentacji ćwiczeń zaprosił także Dzieci, które zadziwiły nas swoją pomysłowością. Zaczęły mianowicie od prostych ćwiczeń fizycznych polegających na biegu w miejscu, podskokach, rowerku na plecach a skończyły na szpagacie. Pan Grzegorz sam miał wielki kłopot z jego wykonaniem. Po wyczerpującej rozgrzewce Dzieci pod opieką Wychowawców udały się do przygotowanych wcześniej stacji sportowych. Tam zaczęły się prawdziwe emocje!!!. Każda z grup brała udział w rozgrywkach przygotowanych przez Nauczycieli. Dzieci pokonywały slalom niosąc na głowach woreczki, wioząc w taczkach piłeczki, jadąc na hulajnogach w kaskach ochronnych, trzymając na łyżce jajka niespodzianki, skacząc w plastikowych workach, zmagając się z różnego rodzaju torami przeszkód i ,,pajęczyną.” Śmiech, radość i głośny doping stworzyły niesamowitą i niezapomnianą atmosferę. Pan Grzegorz towarzyszył nam wytrwale, biorąc aktywny udział w przygotowanych konkurencjach oraz wspierając rywalizujące ze sobą dzieci. Specjalnie dla niego przygotowaliśmy także ciekawe wyzwania sportowe i tak np. razem z Panią Dyrektor wziął udział w wyścigu niosąc na łyżeczce kurze jajo. Na szczęście współzawodnicy donieśli je w całości. Następnie nasz Gość zmierzył się w konkurencji polegającej na utrzymaniu piłki między kolanami i przeniesieniu w wyznaczone miejsce trzymanych w obu rękach kubków z wodą. Umiejętności sportowe bardzo się tu przydały, bo Pan Grzegorz zakończył tę rozgrywkę sukcesem. Naszym Przedszkolakom w zmaganiach sportowych towarzyszyła porywająca do walki muzyka, o którą zatroszczył się jak zawsze niezawodny DJ „Dzidek,” czyli Pan Witold. Na zakończenie Igrzysk Sportowych przemiły Gość wręczył wszystkim Przedszkolakom upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Radości było co niemiara. Dzieci podziękowały Panu Grzegorzowi głośnymi brawami. Pani Dyrektor uhonorowała naszego Gościa dyplomem i medalem Wzorowego Zawodnika. Sportowe szaleństwa naszych Wychowanków zostały uwiecznione na zdjęciach przez zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem fotografa Pana Krzysztofa. Zachęcamy do ich obejrzenia, życząc jednocześnie by chociaż na chwilę mogli Państwo przenieść się w czasie i poczuć sportową atmosferę jaka panowała w naszym przedszkolu w Dniu Dziecka. Ps. W przerwie zmagań sportowych Dzieci posiliły się zdrowym, owocowym drugim śniadaniem przygotowanym przez uśmiechniętą Panią Halinkę i Sylwię. Było wspaniale.