„Tańczące Brzdące”

W dniu 10 maja 2017r. Dzieci z grupy „ Muchomorków” i „ Krasnali” uczestniczyły w konkursie pt: „Tańczące Brzdące.” Do udziału w tym ciekawym wydarzeniu zaprosiło nas Przedszkole Samorządowe Nr 40 w Kielcach. Motywem przewodnim konkursu było pobudzenie kreatywności dzieci oraz rozwijanie umiejętności scenicznych i form ruchowo-tanecznych. W konkursie wzięły udział Dzieci z kilku kieleckich Przedszkoli. Nasze Przedszkolaki brawurowo zaprezentowały taniec królujący w latach 60 ubiegłego wieku - czyli „Rock and Roll.” Wystąpiły w strojach oddających charakter epoki. Dziewczynki w ,,puszystych” różowych spódniczkach z tiulu i kokardami we włosach a Chłopcy w eleganckich koszulach i dżinsach z kolorowymi szelkami oraz włosami ,,na żel.” Prezentowali się wspaniale. Z dumą i zachwytem podziwialiśmy występ naszych małych tancerzy. Poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu był bardzo wysoki. Popisy taneczne Dzieci oceniało profesjonalne Jury, biorąc pod uwagę: układ choreograficzny, dobór utworu muzycznego oraz strój. Po trudnych zmaganiach konkursowych z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt. Byliśmy bardzo szczęśliwi gdy Jury ogłosiło, że Przedszkole Samorządowe nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi zajęło w konkursie II miejsce. Dzieci z dumą odebrały zasłużoną nagrodę: statuetkę, medale, dyplomy i upominki. Dziękujemy serdecznie organizatorom konkursu oraz Dyrekcji Przedszkola Nr 40 za możliwość uczestniczenia w tak rozwijającym przedsięwzięciu. Po powrocie do przedszkola, Dzieci zaprezentowały zwycięski taniec koleżankom i kolegom z grup przedszkolnych. Zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na twarzach małych tancerzy pojawił się uśmiech i szczęście. Pani Dyrektor ogłosiła werdykt Jury konkursu, w którym wzięliśmy udział. Owacjom i okrzykom radości nie było końca. Podziękowała Dzieciom za rewelacyjne wykonanie układu tanecznego, zaś Nauczycielom za pomysłowość i pracę włożoną w przygotowanie Wychowanków do konkursu. Dzień pełen radosnej zabawy, wrażeń i wzruszeń minął bardzo szybko. Pozostały wspomnienia i zdjęcia.