Kuchenne Rewolucje z Edytą Surgiel
Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu

18 maja 2017 roku był wspaniałym dniem. Zostałam zaproszona do Przedszkola Samorządowego nr 8 w Kielcach w ramach obchodów „Pomarańczowego Dnia.” Wszystko było perfekcyjnie przygotowane na mój przyjazd. Jak wskazuje nazwa tego wyjątkowego dnia, kolor pomarańczowy otaczał mnie z każdej strony. Ale zacznijmy od początku… Na powitanie Przedszkolaki prezentujące się wspaniale w pomysłowych nakryciach głowy, zaprosiły mnie do wspólnej zabawy. Jakże miło było sobie przypomnieć młodzieńcze lata, zatańczyć i zaśpiewać razem z Dziećmi, które spisały się doskonale występując w roli nauczycieli uczących mnie śpiewać ,,warzywne” piosenki. Mogłam podejrzeć jak ich małe główki ,,kipią” pomysłami podczas tworzenia wspaniałych prac plastycznych… oczywiście w pomarańczowym kolorze. Do tej pory nie widziałam Marchewek w tylu artystycznych odsłonach. Muchomorki i Krasnale zaprojektowały dla nich wspaniale kreacje. Podziwiałam marchewki ubrane w sukienki i pióropusze z bibuły lub krawaty wykonane z plasteliny. Motylki i Stokrotk i wykonały piękne przestrzenne marchewki z ,,zielonymi czuprynkami.” Pszczółki wykleiły swoje ,,ludzikowe” marchewki kolorowym papierem zaś Biedronki… stworzyły egzotyczne marchewki w bambusowych spódniczkach. Niebywałe… Po wspaniałej zabawie przyszedł czas na wytężoną pracę. Przede mną była degustacja wszystkich potraw, które przygotowały Przedszkolaki. Doskonale pamiętam smak wszystkich przyrządzonych przekąsek. Dzieci z grup: Motylków i Stokrotek ugościły mnie świeżo wyciskanym sokiem z pomarańczy oraz bardzo aromatyczną sałatką z marchewki startej na grubych oczkach tarki. Przygotowanie… doskonałe. U Muchomorków i Krasnali degustowałam sałatkę z marchwi i brzoskwini doprawioną sokiem ze słodkich winogron. Wspaniała potrawa łączyła w sobie smaki słodki i kwaśny. Pszczółki ugościły mnie potrawą marchewkową, udekorowaną kawałkami świeżej pomarańczy. Jej wygląd przywodził na myśl smaczne wspomnienia. Dzieci z grupy Biedronek przygotowały przepyszną, wyjątkowo słodką sałatkę brzoskwiniowo – marchewkową. Była tak doskonale doprawiona, iż nie mogłam przestać chwalić dzieci za ich smaczny poczęstunek. Obchody Pomarańczowego Dnia zakończyły się wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu. Były tańce  z balonami i szyfonowymi chusteczkami (oczywiście pomarańczowymi),  konkurencje zręcznościowe z piłkami, a także gry i zabawy z chustą animacyjną. Przedszkolaki zaserwowały mi pyszne potrawy, a z taką sytuacją rzadko się spotykam w swojej pracy. Głęboko wierzę, że za rok zostanę zaproszona ponownie. Już nie mogę się doczekać, aby znów spróbować dań przygotowanych przez dzieci. Jestem przekonana, że będą równie pyszne...

Ps. W kuchni panuje idealny porządek. Sprawdziłam osobiście.
Z pozdrowieniami Edyta Surgiel - Mistrzyni Kuchni ;)

Twórcza aktywność Dzieci

Kuchenne Rewolucje