Piknik Integracyjny
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Specjalnych nr 17 w Kielcach

W dniu 23 maja 2017 roku starszaki z grup Muchomorków i Krasnali uczestniczyły w IV Szkolnym Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 17 w Kielcach. Dzieci z naszego przedszkola zostały ciepło przywitane przez Dyrekcję Szkoły. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w licznych zabawach oraz konkursach, jednak największą radość sprawiły dzieciom zabawy ruchowe w ,,dmuchanym zamku,” oraz zjazdy do basenów pełnych kolorowych piłeczek. Gospodarze zadbali także o niespożyte  apetyty naszych podopiecznych, częstując ich pyszną kiełbaską z grilla. Nie zabrakło także słodkości. Wielkie zainteresowanie wzbudziło stoisko z watą cukrową, do którego kolejka rosła jak na drożdżach. O bezpieczeństwo uczestników pikniku zadbali nasi niezawodni, zawsze gotowi do niesienia pomocy Funkcjonariusze Policji. Chętnie pokazywali dzieciom służbowe pojazdy. Chłopcy mogli chociaż przez krótki moment poczuć się jak prawdziwi stróże prawa, zasiadając w wozach policyjnych. Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych, wykonując srebrzyste „Rybki” z wykorzystaniem zużytych płyt CD. Bardzo cieszymy się z udziału w tym ważnym wydarzeniu, integrującym naszych najmłodszych wychowanków ze środowiskiem lokalnym. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i radosną zabawę. Gratulujemy wspaniałej organizacji imprezy.