Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 4 maja 2017r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, przygotowanej przez Dzieci z grup: „ Muchomorków” i „ Krasnali.” Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „ Małych Patriotów.” W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach, ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu - Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie oraz tłumaczenia treści wierszy: „ Kto ty jesteś?” i „ Powiewa flaga” w języku migowym, w wykonaniu przejętych Starszaków. Upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wszyscy uczestnicy poetycko-patriotycznej akademii z wielką powagą zaśpiewali Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Pani Dyrektor podkreślając wagę Konstytucji będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie, podziękowała Nauczycielom za przygotowanie uroczystości, Dzieciom za piękną postawę i wspaniały występ oraz Gościom, którzy w tym ważnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością.
Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.