Konkurs czytelniczy
„Czy znasz te bajki?”

W dniu 31 maja 2017r. odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Czytelniczy pt.: ,,Czy znasz te bajki?,” którego celem było promowanie idei integracji społecznej i współzawodnictwa fair play, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród Dzieci, oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego bajki i baśni. W Konkursie wzięły udział Dzieci sześcioletnie z dziewięciu kieleckich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach,  Przedszkoli Samorządowych nr: 32, 35, 40, 42, 43 w Kielcach, Niepublicznego Przedszkola o profilu angielskim Baby Home w Kielcach, z oddziału „O” Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach i oczywiście przedstawiciele naszej placówki. Atrakcją Konkursu była inscenizacja teatralna przygotowana na podstawie scenariusza autorstwa Teresy Fiutowskiej pt: ,,Spotkanie bajek,” zrealizowana w pięknej oprawie muzycznej, na tle bajkowej scenografii, w wykonaniu Dzieci z grupy ,,Muchomorków” i „Krasnali.” Poziom jaki zaprezentowały Przedszkolaki podczas zmagań konkursowych był bardzo wysoki. Wszystkie zadania były punktowane. W ramach zespołowej rywalizacji Dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki, układały wyrazy z rozsypanki sylabowej, rozpoznawały tytuły bajek po wysłuchaniu fragmentów tekstów, odczytywały tytuły baśni i dobierały do nich obrazki związane tematycznie z ich treścią, układały bajkowe puzzle i rozwiązywały rebusy. Wszystkim drużynom towarzyszyli Asystenci: Królewna Śnieżka, Jaś, Małgosia, Czarownica, Żabka, Calineczka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Kurka - czyli postacie z bajek, w które wcielili się nasi mali aktorzy. Ten pomysł bardzo spodobał się uczestnikom konkursu. Zmagania czytelnicze Dzieci oceniało profesjonalne Jury wybrane spośród przybyłych na Konkurs Nauczycieli i Opiekunów. Jury miało tęgi orzech do zgryzienia. Otóż okazało się, że mimo dogrywki kilka drużyn uzyskało tę samą liczbę punktów. Po burzliwej debacie Jury podało werdykt. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Dzieci z Niepublicznego Przedszkola o profilu angielskim Baby Home w Kielcach oraz z Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach, drugie miejsce ex aequo zajęły drużyny z Przedszkola Samorządowego nr 40 i Przedszkola Samorządowego nr 43 w Kielcach, zaś trzecie miejsce ex aequo zajęły Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 32 w Kielcach, z Przedszkola Samorządowego nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach i z oddziału „O” przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kielcach. Pani Dyrektor wręczyła Wszystkim Laureatom i Uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów zaś Nauczycielom podziękowania za przygotowanie Dzieci do udziału w konkursie. Puchary dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców, biorąca czynny udział w życiu naszego przedszkola. Po trudnych zmaganiach konkursowych, w czasie obrad Jury, Dzieci oraz towarzyszący im Nauczyciele i Opiekunowie zostali zaproszeni na zdrowy, energetyczny poczęstunek. Dzień Konkursu, choć tak pracowity, pełen wrażeń ale również niezwykle miły, minął bardzo szybko. Pozostały wspomnienia, zdjęcia oraz nadzieja, że za rok spotkamy się ponownie. Zapraszamy serdecznie. Dziękujemy za udaną zabawę i wspaniałą atmosferę.

Konkurs czytelniczy „Czy znasz te bajki?”

Spektakl "Spotkanie bajek"