Spektakl Teatru Kanon
„Przygody Krasnala Pączka”

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia obejrzeliśmy w przedszkolu spektakl w wykonaniu Aktorów teatru „Kanon” z Krakowa, pt. „Przygody Krasnala Pączka.” Dzieci poznały historię krasnala o zabawnym i wiele mówiącym imieniu, który był strasznym łakomczuchem, uwielbiał objadać się słodyczami i nie chciał uprawiać żadnej dyscypliny sportu. Prowadząc niezdrowy tryb życia stał się bardzo grubiutki i leniwy. Na szczęście jego przyjaciółka Skromnisia i król Felek-Figlarz, pomogli mu zerwać ze złymi nawykami. Pączek zaczął się zdrowo odżywiać i uprawiać gimnastykę. Bawiąc publiczność ciekawymi i humorystycznymi zwrotami akcji, aktorzy umiejętnie zwrócili uwagę Dzieci podczas spektaklu - na ważny aspekt dbania o własne zdrowie. Dzięki interakcji z widzem, Aktorzy stworzyli Dzieciom możliwość czynnego udziału w przedstawieniu, w postaci rad udzielanych bohaterowi w zakresie właściwego postępowania. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wczuły się w sytuację krasnala, pilnując by przestrzegał ustalonych zasad. Dzięki temu zrozumiały, że nie można spożywać dużej ilości słodyczy i lepiej zastąpić je owocami, warzywami oraz aktywnością ruchową. Na zakończenie spektaklu Dzieci nagrodziły Aktorów Teatru Kanon z Krakowa gromkimi brawami.