Wycieczka do kina Helios

W dniu 12 kwietnia 2017 r. nasze Przedszkolaki wybrały się  pod opieką Nauczycieli i Personelu przedszkola na wycieczkę do kina Helios na film pt. „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele.” Wizyta w kinie to podróż do świata magii. Duży ekran, niezwykła atmosfera, specyficzny klimat pobudziły dziecięcą wyobraźnię do intensywnej aktywności. Łącząc przygodę i zabawę z realizacją celów dydaktyczno-wychowawczych, wykorzystaliśmy potencjał drzemiący w Dzieciach podczas kinowych warsztatów przed seansem. Animatorzy z bawialni ,,Raj Urwisa,” poprzez wspólną zabawę wprowadzili dzieci w tematykę filmu oraz uwypukli wybrane zagadnienia w sposób absorbujący i rozwijający wyobraźnię małego widza. Po wspólnej zabawie nadszedł czas oglądania filmu będącego ekranizacją bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt, ukazujący przygody dwójki przedszkolaków, przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami. Kacper i Emma to dwoje pięciolatków, którzy poznają się w przedszkolu. Dla Kacpra jest to pierwszy dzień w nowym miejscu. Dzięki obecności Emmy szybko przekonuje się, że to co nowe wcale nie musi być straszne, a może być piękne i fascynujące.  Dzieci oraz ich pluszowi towarzysze: Leo i Pani Królik , spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom stają się najlepszymi przyjaciółmi. „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” to wspaniała historia pełna wdzięku, atrakcyjnej fabuły i humoru, niosąca ze sobą szlachetny przekaz, że w życiu bardzo ważna jest przyjaźń i każdy z nas – czy mały, czy duży – powinien wiedzieć, co to znaczy być prawdziwym przyjacielem.