Wycieczki z okazji
Międzynarodowego Dnia Ziemi

W dniu 24 kwietnia 2017r. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi nasi Milusińscy uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, zorganizowanych dla przedszkolaków w Muzeum Narodowym w Kielcach. Ich celem było poznanie zależności występujących w świecie przyrody oraz wdrażanie zasad poszanowania naszego środowiska naturalnego. Starszaki z grup: Biedronek, Pszczółek, Muchomorków i Krasnali wzięły udział w warsztatach botanicznych pn.: ,,Tajemniczy Ogród,” zorganizowanych w siedzibie dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich przy Placu Zamkowym w Kielcach. Podczas zajęć w Ogrodzie Włoskim dzieci podziwiały grabowe i lipowe aleje z altanami oraz geometryczną część ogrodu, obsadzoną jabłoniami. Wykonały także pamiątkowe zielniki z samodzielnie zebranych liści, traw i ziół. Następnie w „sali dla malucha” dzieci wykorzystując tablicę multimedialną, dowiedziały się jak zaprojektować Ogród Włoski. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników pokolorował pięknie ogród swoich marzeń. W tym samym czasie nasze Maluszki z grup: Motylków i Stokrotek uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych EKO, realizowanych w ramach Wystawy „Zwierzęta i Kontynenty”, zorganizowanej w Oddziale Muzeum Narodowego przy ul. Orlej w Kielcach. Uczestnicy warsztatów zwiedzając ekspozycję, mieli możliwość obejrzenia z bliska płochliwych zwierząt żyjących w europejskich lasach, np.: lisa, dzika, jelenia, niedźwiedzia oraz zwierząt żyjących na innych kontynentach - w dżungli, na stepie, sawannie i w tundrze, np.: nosorożca, żyrafy, zebry, antylopy, słonia. Dzieci podziwiały także szczątki prehistorycznych mamutów, niedźwiedzi  jaskiniowych, prażubra i tura. Podczas warsztatów Przedszkolaki miały za zadanie połączyć w pary w kartach pracy tropy zwierząt z ,,właścicielami” pozostawionych śladów oraz pokolorować według wzoru postać jelenia z pięknym, rozłożystym porożem. Uzupełnione karty pracy Maluchy zabrały na pamiątkę do przedszkola. Dzieci wróciły z wycieczki radosne i pełne wrażeń. Mamy nadzieję, że warsztaty edukacyjne przybliżyły im istotę problemu ochrony zasobów fauny i flory Naszej Planety.

Warsztaty botaniczne"Tajemniczy Ogród" w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Warsztaty edukacyjne w ramach wystawy "Zwierzęta i kontynenty" w Muzeum Narodowym w Kielcach.