Światowy Dzień Zdrowia

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, które wpisały się na trwałe w tradycję naszego przedszkola, w dniu 10 kwietnia 2017r odwiedził nas lekarz pediatra Pan Doktor Rafał Szczukocki. Podczas spotkania mieliśmy okazję do poruszenia tematów związanych ze zdrowiem oraz dobrymi nawykami, pomagającymi o nie dbać. Pan Doktor zapoznał wszystkie Dzieci ze swoim miejscem pracy, wykorzystując do tego celu prezentację multimedialną. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły pojawiające się na ekranie pomieszczenia Centrum Medycznego. Kilkoro z nich rozpoznało Przychodnię, w której Pan Doktor pomaga małym Pacjentom. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie dotyczącej zapobiegania infekcjom. Większość Przedszkolaków wie, że  odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne oraz badania profilaktyczne są kluczem do utrzymania zdrowia. Wykorzystując akcesoria lekarskie takie jak: stetoskop, termometr czy aparat do pomiaru słuchu, Pan Doktor rozwiał obawy Dzieci przed wizytą w gabinecie lekarskim i zabiegowym. Energia i ciekawość poznawcza naszych Milusińskich przejawiała się oczywiście w serii pytań dotyczących pracy pediatry, którymi Przedszkolaki zasypały naszego Gościa. Wszystkie Dzieci za wzorową postawę otrzymały drobny upominek od Pan doktora Rafała Szczukockiego, którego pożegnały uśmiechem na twarzy, słodkim buziakiem, kwiatami i Dyplomem Uznania. Dziękujemy.