WIOSNA

We wtorek 21 marca 2017r nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich kalendarzowa wiosna. Jednak by zechciała zawitać także do naszego przedszkola, Dzieci ze wszystkich grup starannie przygotowywały się na jej wizytę. „Zielony Dzień” rozpoczął się „zielonymi zajęciami dydaktycznymi”, podczas których Przedszkolaki pod opieką Nauczycieli przygotowały zdrowe, wiosenne przekąski, oczywiście z wykorzystaniem produktów w kolorze przewodnim. Dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali ,,skonstruowały bombę witaminową” w postaci sałatki warzywnej z brokułem, ogórkiem i sałatą w roli głównej oraz owocowej z ananasem, melonem, awokado i kiwi. Biedronki na chrupkim pieczywie „posadziły” serek ze szczypiorkiem, zielone ogórki i paprykę. Motylki i Stokrotki wykonały koktajl z zielonych owoców, po którym pozostały Dzieciom ,,zielone wąsy,” zaś kolorowa delegacja grupy uczestniczyła z ,,Panną Marzanną” w Wiosennym Pochodzie organizowanym przez Radio Kielce i Muzeum Zabawy i Zabawek, na ulicy Sienkiewicza  w Kielcach. Pszczółki natomiast wyczarowały zieloną galaretkę oraz bardzo pomysłowe ,,Jeże” z gruszek i winogron, po czym przystąpiły do pracy plastycznej, podczas której powstały przestrzenne zielone gąsienice. Była to wspaniała okazja nie tylko do integrowania Dzieci, ale również zdobywania doświadczeń smakowych i kulinarnych, bowiem samodzielne przygotowanie przekąsek zachęca Je do próbowania nowych produktów. Wspaniałą atmosferę „Zielonego Dnia” podkreślały również stroje Dzieci w tym pięknym, wiosennym kolorze. Kolejnym punktem programu był występ teatralny Dzieci z grupy Biedronek, w którym m.in. bociek, barwne motyle, biedronki oraz żabki zapraszały Panią Wiosnę tańcem i śpiewem do wspólnej zabawy. Starszaki wystąpiły z ogromnym zaangażowaniem, pięknie prezentując się w oryginalnych strojach na tle barwnej wiosennej dekoracji rodem z ogródka, łąki i lasu. Zwieńczeniem tego radosnego dnia był wspólny taniec wszystkich Przedszkolaków oraz pożegnanie piosenką i kolorowymi „maikami” Panny Marzanny – symbolu odchodzącej Zimy. Oby tak uroczyście i radośnie powitana Wiosna na długo zagościła w naszym przedszkolu. W sekrecie zdradzimy, że zaskoczymy Wiosnę jeszcze jedną niespodzianką. Niebawem na działce naszego przedszkola posadzimy 12 drzew gatunku Jarząb Szwedzki. Mamy nadzieję, że będą rosły zdrowo, obdarowując Dzieci czerwonymi owocami, z których pomysłowe Przedszkolaki wyczarują sznury pięknych korali.

"Zielony Dzień"

"Żegnamy zimę"